زنجان

خانه‌های هلال زنجان به ۲۱۲ باب افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران از زنجان، سید قاسم موسوی صبح امروز در مراسم افتتاح خانه هلال شهرک صنعتی روی اظهار کرد: با راه‌اندازی خانه هلال در شرکت خدماتی، صنعتی و تخصصی شهرک روی زنجان تعداد خانه‌های هلال فعال در مناطق شهری و روستایی استان زنجان  به ۲۱۲ باب افزایش یافت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان توانمندسازی جامعه و گسترش آموزش‌های امدادی، ایجاد فرهنگ داوطلب محوری، آشنایی با خدمات در مواقع بحرانی، نحوه جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی در شرایط بحرانی و امدادرسانی را از مهمترین برنامه‌های آموزشی در خانه‌های هلال برشمرد.

وی گفت: افزایش تاب‌آوری جوامع شهری، روستایی و محلات، استفاده از ظرفیت محلات و روستاها برای تسریع در پاسخگویی به حوادث و سوانح و بالابردن توان خودامدادی مردم در مقابله با حوادث، ساماندهی، جذب و مدیریت نیروهای داوطلب در حوادث و سوانح از دیگر اهداف راه‌اندازی خانه‌های هلال محسوب می‌شود.

موسوی افزود: به منظور تربیت تیم‌های امدادی جامعه محور و داوطلب در جوامع محلی با رویکرد تربیت نیروهای پاسخگوی اولیه در ساعات آغازین حوادث، مکان یابی و جانمایی فضاهای مناسب برای اسکان اضطراری آسیب دیدگان در حوادث و سوانح و بهره‌گیری از ظرفیت خانه‌های هلال برای مدیریت و هدایت کمک‌های مردمی در حوادث و سوانح راه‌اندازی خانه‌های هلال در استان زنجان را انجام می‌دهیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان ادامه داد: راه‌اندازی خانه‌های هلال در راستای تحقق برنامه‌های پنج ساله جمعیت هلال احمر و ارتقای شاخص مشارکت‌های مردمی و تامین منابع داوطلبی با ایجاد خانه‌های هلال در مناطق شهری و روستایی انجام می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر بیش از ۳ هزار و ۱۰۰ عضو فعال در گروه‌های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در خانه‌های هلال استان داریم.

 

حضور ۸ هزار کارگر در دوره‌های آموزشی هلال احمر 

مدیر شرکت خدماتی، صنعتی و تخصصی شهرک روی زنجان نیز در این مراسم گفت: این شرکت ۸۰ واحد صنعتی و کارگاهی را پوشش می‌دهد.

به گفته باقر پسند، با راه‌اندازی خانه هلال می‌توانیم برای ۸ هزار کارگر فعال در این مجموعه آموزش‌های امدادی را با کمک هلال احمر زنجان ارائه دهیم.

وی یادآوری کرد: علاوه بر این تعداد کارگر، اعضای خانواده‌های آنها نیز می‌توانند از آموزش‌های مورد نیاز که توسط هلال احمر ارائه خواهد شد بهره‌مند شوند تا در حوادث احتمالی بتوانند اقدامات اولیه مقابله با حوادث را انجام دهند.

انتهای پیام/۷۳۰۰۴/ق


 2022-01-08 02:05:51

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا