لرستان

خرید ۵۰۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان لرستانی

خرید ۵۰۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان لرستانی

به گزارش برگزیده لرستان،سید عماد شاهرخی در جلسه زراعت استان با اشاره به طرح جهش تولید به عنوان یک طرح مهم و حیاتی، گفت: افزایش سطح کاشت از ۳۵۰ هزار هکتاربه ۳۷۰ هزار هکتار و افزایش تسهیلات از ۱۰۰ میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان از جمله مزایای طرح جهش تولید در دیمزارها است که می‌توان مطرح کرد.

وی با اشاره به خرید ۵۰۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان، عنوان کرد: این اتفاق مهم حاصل تلاش و مدیریت کارشناسان و متولیان جهاد کشاورزی استان است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان بیان کرد: افزایش چهار برابری محصول گندم نسبت به سال ۱۴۰۰ موید این مطلب است که باید به مسائلی همچون زمان کاشت، کوددهی و آموزش توجه کرد.

وی گفت: نکته مهمی که باید در کاشت امسال به آن توجه کنیم، آموزش و ترویج است، موضوع دیگر زمان کاشت است که باید مورد توجه مراکز قرار بگیرد.

شاهرخی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به طرح جهش تولید به عنوان یک طرح مهم و حیاتی، اظهار کرد: امسال در طرح جهش تولید مزایا متعددی دیده شده است، افزایش سطح کاشت از ۳۵۰ هزار هکتاربه ۳۷۰ هزار هکتار و افزایش تسهیلات از ۱۰۰ میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان از جمله مواردی است که می‌توان مطرح کرد.

وی گفت: تخلیه ۹۶ هزار لیتر بذر مال در شهرستان‌های الیگودرز، خرم‌آباد و کوهدشت، افزایش کارشناسان بخش خصوصی از ۱۱۸ به ۱۵۰ نفر و افزایش پرداخت تسهیلات از ۲۴ میلیارد تومان به ۷۰ میلیارد تومان از دیگر مواردی است که در طرح جهش تولید دیده شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان خاطر نشان کرد: موضوعی که می‌تواند منجر به افزایش بهره‌وری در مزارع کشاورزی شود، این است که در هر شهرستان مزرعه الگویی داشته باشیم.

شاهرخی در این جلسه به رفع تداخل اراضی که مورد تاکید وزارتخانه است هم اشاره کرد و افزود: با مدیرانی که در خصوص رفع تداخل اراضی ترک فعل داشته باشند،برخورد می‌کنیم.

وی به اولویت بندی طرح‌های نیمه تمام در شهرستان ها هم اشاره کرد و گفت: مدیران جهاد کشاورزی طرح های کشاورزی را با اولویت معرفی و پیگیری کنند.

۴۶

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا