سیاسی

خط و نشان قالیباف برای اسرائیل و آمریکا: دست از پا خطا کنید، با موشک قدرتنمایی می کنیم /کافی است کمی جهت زاویه موشک‌ ها را تغییر دهیم

خط و نشان قالیباف برای اسرائیل و آمریکا: دست از پا خطا کنید، با موشک قدرتنمایی می کنیم /کافی است کمی جهت زاویه موشک‌ ها را تغییر دهیم

محمدباقرقالیباف شامگاه پنجشنبه (۲۸ دی ماه ۱۴۰۲) در مراسم هفتمین سالگرد بزرگداشت شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو در مسجد امام حسن عسکری(ع) دولت‌آباد گفت: حادثه پلاسکو یادآور دوران دفاع مقدس بود که آتش نشانان به مانند رزمندگان با ایثار جان خود برای نجات جان مردم وارد صحنه شده بودند.

رییس مجلس شورای اسلامی ایثار از جنس امید و شجاعت را اوج عقلانیت نامید و گفت: این فداکاری در نتیجه تصمیم‌گیری در یک لحظه است. در ساختمانی که در آن ساعت معمولاً بیش از چندین هزار نفر در آن مشغول به کار بودند، مردم با حضور آتش نشانان نجات پیدا کردند؛ اینها می‌دانستند ممکن است زنده نمانند اما آمدند و این اوج ایثار است.

شهدای پلاسکو مانند شهدای دفاع مقدس به ما آموختند که ایرانی ارزش جانفشانی دارد

قالیباف با بیان اینکه شهدای پلاسکو مانند شهدای دفاع مقدس به ما آموختند که ایران و ایرانی ارزش جانفشانی دارد، تأکید کرد: آنها برای دفاع از کشور، عزت و امنیت مسلمانان ایستادند، دِین خود را ادا و جان خود را فدا کردند و ایثارگری را یک فضیلت دانسته و پای آن ایستادند.

شمسر در سیستان و بلوچستان هدف حمله موشکی قرار گرفت /شنیده شدن چند صدای انفجار در اطراف سراوان /پاکستان: مقر تروریست ها هدف قرار گرفت

اولین واکنش وزیر کشور به حمله موشکی پاکستان به سراوان /تایید کشته شدن ۹ تبعه غیرایرانی

پس لرزه های حمله موشکی پاکستان به سراوان /بیمارستان ها به حالت آماده باش درآمدند /هیچ گروه تروریستی علیه پاکستان در خاک ایران وجود ندارد

وی رمز پیروزی را در فرهنگ شهادت عنوان کرد و گفت: این فرهنگ فقط برای دفاع مقدس و ایثارگری در حوادثی مانند پلاسکو نیست بلکه فرهنگ شهادت برای حوزه اقتصاد، اجتماع، سیاست و سایر حوزه‌ها نیز هست. در فرهنگ شهادت افراد اول منافع خود را نمی‌بینند بلکه به یکدیگر اعتماد دارند و همه اهل تدبیر، شجاعت و عقلانیت هستند.

قالیباف با اشاره به جنایات صهیونیست ها علیه مردم غزه گفت: بیش از صد روز است که مردم غزه در مقابل تجهیزات قوی نظامی آمریکا و اسرائیل در حال ایستادگی هستند؛ مردمی که چند دهه است در یک زندان روباز زندگی می‌کنند لذا این ایستادگی آنها ناشی از فرهنگ جهاد و شهادت است.

عظمت و قدرت مردم و نظام اسلامی در پاسخ به جنایت داعش در کرمان دیده شد

رئیس نهاد قانونگذاری کشور ادامه داد: آمریکا و رژیم صهیونیستی به امید اینکه بعد از ۷۵ سال فلسطین و نسل‌های این کشور فراموش می‌شود، دست به اشغالگری زدند اما فرهنگ جهاد و شهادت امروز کاری کرده که موضوع فلسطین صرفاً مربوط به جهان اسلام نیست بلکه تبدیل به موضوع نخست برای همه انسان‌هایی است که با هرگرایش و سلیقه‌ای، بویی از انسانیت برده‌اند؛ امروز همه مردم دنیا حرف از فلسطین و دفاع از ملت آن می‌زنند و این از آثار همان فرهنگ جهاد و شهادت است.

وی اضافه کرد: اگر امروز در قدرت نظامی و موشکی به این سطح از قابلیت رسیده‌ایم و بی‌شک تبدیل به قدرتی در تراز قدرت‌های اول دنیا در عرصه دفاعی شده و در زمره ۵ کشور دنیا و در برخی از جهات حتی جلوتر از آنها قرار داریم، ناشی از فرهنگ جهاد و شهادت است. در حادثه تروریستی اخیر در کرمان که گروهک‌های داعشی مرتکب جنایتی عظیم در آن شدند نیز شما توانستید عظمت و قدرت مردم و نظام اسلامی را در پاسخی که به آنها داده شد ببینید.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مناظرات ترامپ و اوباما، گفت: ترامپ خطاب به اوباما می‌گفت شما داعش را در خاورمیانه تأسیس و تجهیز کردید. از این رو می‌بینید که مجموعه داعش دست پرورده رژیم صهیونیستی و آمریکا برای ایجاد ناامنی و وقوع جرم و جنایت است که در دهه اخیر در شمال آفریقا، یمن، افغانستان، عراق، سوریه و حتی کشورهای اروپایی رخ داده است که آخرین آن در کرمان بود.

دشمن دست از پا خطا کند، با موشک‌ قدرت‌نمایی خواهیم کرد

رئیس مجلس در ادامه ضمن قدردانی از اقدام عملیاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: داعشی‌ها در ادلب پایگاه داشته و فعالیت‌ می‌کردند و شما دیدید چگونه در فاصله هزار و ۲۵۰ کیلومتری، موشک‌های خیبرشکن به مرکز و مقر آنها با چه دقتی اصابت و آنها را منهدم کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه این اقدام سپاه نه تنها داعش را منهدم کرد بلکه پیامی برای همه حامیان داعش بود، گفت: تمام قدرت‌ها دیدند که اگر دشمن دست از پا خطا کند و کوچک‌ترین آسیبی به ملت و کشور ما برسانند، کافی است کمی جهت زاویه موشک‌ ها را تغییر دهیم تا قدرت جمهوری اسلامی را ببینند.

قالیباف ادامه داد: آنها دیدند که اگر از طریق مقری در اربیل اقدام به جاسوسی کنند، با آن‌ها چه برخوردی خواهد شد و انتقام شهدا گرفته می‌شود.

رئیس قوه مقننه با اشاره به تاثیر همین فرهنگ و قدرت برای مبارزه با تورم، گرانی و فساد، اظهار داشت: اگر هنوز فساد وجود دارد چون مردم در صحنه اقتصاد نیستند. اگر با روحیه جهاد تلاش کنیم با امکانات موجود کشور و نیروی انسانی از جمله جوانان دانشمند، دانا، فنی، پرتلاش و خلاق، می‌توانیم موفق شویم.

بیش از ۸۰ درصد تعهدات مجلس یازدهم عملی شده است

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که فرمودند مجلس یازدهم با نقشه راه حرکت کرد، تصریح کرد: امروز با گذشت بیش از سه سال از مجلس یازدهم توانسته‌ایم به بیش از ۸۰ درصد تعهدات خود عملی کنیم.

قالیباف ادامه داد: در پیگیری‌های قانونی در مجلس هم موضوعات راهبردی و روزمره مردم را پیگیری کرده و به سرانجام رسانده‌ایم. بیش از ۷۰ قانون راهبردی و مؤثر برای حل مشکلات جاری در مجلس تصویب شده و در حال حاضر نیز بر تحقق و پیاده‌سازی آن تمرکز کرده‌ایم تا از هر طریقی به دولت برای اجرای آن کمک کنیم.

ثبات اقتصادی در گرو اقتصاد مردمی است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا اقتصاد مردمی نشود، به ثبات اقتصادی نمی رسیم، خاطرنشان کرد: باید براساس سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی حرکت کنیم که در آن نیازمند فرهنگ جهاد، شهادت، گذشت و اعتماد است و هرچه اعتماد ما به هم بیشتر باشد، دشمن ناامیدتر می‌شود. چنانچه امروز به دنبال ایجاد تفرقه میان ماست.

۲۷۲۷

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا