اخبار ورزشی

خوبیاری: گرایی کشتی جهان را زیبا کرد؛ امیدوارم پایان کارش با محرومیت نباشد/ بچه‌ها قارچ سکه‌ای زده بودند!

خوبیاری: گرایی کشتی جهان را زیبا کرد؛ امیدوارم پایان کارش با محرومیت نباشد/ بچه‌ها قارچ سکه‌ای زده بودند!

– اخبار ورزشی –

ساسان خوبیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران درباره گرفتن میزبانی مسابقات قهرمان کشوری جوانان فرنگی از سوی این استان اظهار داشت: تیم خوبی داریم و از طرفی خواستیم با برگزاری مسابقه در شهرمان، نونهالان انگیزه بگیرند و این در مسیر پشتوانه‌سازی به سود ما خواهد بود. مسئولان هم دعوت می‌شوند که در جریان کار قرار بگیرند تا بتوانیم در بخش زیرساخت‌ها فعالیت بیشتری داشته باشیم. آنها باید ببینند کشتی فارس در چه شرایطی قرار دارد.

رئیس هیئت کشتی استان فارس با اشاره به هزینه‌های صورت گرفته در سه سالن کشتی شیراز و بازسازی آن، تصریح کرد: سه سالن‌ مهم کشتی استان را بازسازی و تعمیر کردیم. یکی خانه کشتی است که سالن مسابقات استانی و لیگ محسوب می‌شود. از تشک مناسب و ایمنی و نورپردازی برخوردار نبود، باتوجه به اختلاف سطح و ناایمن بودن آن، چند نفر از تشک به پایین پرت شده بودند که این اصلاح شد. این محل در بحث بهداشتی هم مشکل داشت که علاوه بر رفع آن، با اداره بهداشت تفاهم‌نامه‌ای داشتیم که به صورت ماهیانه این سالن را چک کرده و گزارش آن را به مسئولان سالن بدهند. مثل همان کاری که در رستوران‌ها انجام می‌دهند و بهداشت مرتب چک می‌شود. تعدادی از بچه‌ها قارچ گرفته بودند، کارهایی که باید، انجام شد. کاری کردیم که رفته رفته سالن‌ها به استانداردهای جهانی نزدیک شوند.

محسن‌نژاد، عبدولی و ۴ کشتی‌گیر دیگر معاف از دومین مسابقه قهرمان کشوری

وی ادامه داد: سالن قدیمی تختی که بیش از ۷۰ سال قدمت دارد و ۳۰ سال بود هیچ کار تعمیراتی در آن انجام نشده بود، کاملاً بازسازی شد. از سرویس بهداشتی و رنگ‌آمیزی گرفته تا پهن کردن تشک نو و کار نورپردازی؛ تشک مدرسه کشتی سالن دستغیب هم تعویض شد و اینجا هم تعمیرات کردیم. روی گردن و صورت بچه‌ها سکه‌ای قارچ زده بود. حالا خانواده‌ها هم راضی هستند. از خیرین و مسئولان کمک گرفتیم و مبلغی روی آن گذاشتیم تا این کارها برای کشتی استان انجام شود. در مناطقی که چندین روستا اطراف هم بودند، خانه کشتی افتتاح کردیم، مثل منطقه قبرکوروش در پاسارگاد، کازرون، ارسنجان که ۶ سال آنجا کشتی تعطیل شده بود و تشک هدیه دادیم که دوباره فعال شوند.

خوبیاری درخصوص تعلیق محمدعلی گرایی از سوی اتحادیه جهانی در پی اتفاقاتی که در مسابقات جهانی بلگراد رخ داد، به برگزیده های ایران گفت: علی قطعاً یکی از کشتی‌گیران بی‌نظیری است که توانست روی جذاب شدن کشتی فرنگی جهان تأثیر مثبت بگذارد، آن هم در روزگاری که کشتی فرنگی خطر حذف از المپیک را کنار خود حس می‌کرد. با آن فنون چشم‌نوازی که اجرا می‌کرد و تماشاگر را به وجد می‌آورد. حالا از روی هیجانات، اشتباهی پیش آمد، که آن هم باید دید چطور می‌شد مدیریتش کرد که این اتفاق رخ ندهد. چندین دفعه با ابراهیم مهربان و همچنین علیرضا دبیر صحبت کردم، گفتند دفاعیات‌مان را فرستادیم. ما که اینجا به اتحادیه جهانی دسترسی نداریم، اما فدراسیون حتماً پیگیر است و دوست داریم از او حمایت شود تا پایان دوره قهرمانی او با خدمتی که به کشتی فرنگی جهان به لحاظ جذاتر شدنش کرده، غم‌انگیز و تلخ نباشد. او اگر کاری انجام داد به خاطر حس برادرانه‌اش بود.

 اتحادیه جهانی کشتی محمدعلی گرایی را تعلیق کرد/ عاقبت پرتاب بطری!

رئیس هیئت کشتی فارس درخصوص دیگر قهرمانان این استان اظهار داشت: میثم دلخانی دوست داشت مدال المپیک بگیرد امسال همه تلاشش را کرد ولی نمی‌دانم چرا اینقدر زود ناامید شد و عنوان کرد که به وزن غیرالمپیکی‌اش برمی‌گردد. این هم یکی از ایرادهای کشتی جهان است که با اوزان المپیکی و غیرالمپیکی سد راه قهرمانان خوبی مثل میثم دلخانی می‌شود، خیلی از کشتی‌گیران خوب دنیا هم از این بابت لطمه می‌خورند. امیدوارم او با طلای جهانی بار دیگر به عرصه قهرمانی برگردد. محمدرضا گرایی هم اگر بعد از المپیک توکیو تغییر وزن می‌داد، رفته رفته به وزن المپیکی بالا نزدیک شده در این فاصله تا المپیک ۲۰۲۴ جا می‌افتاد، اما به هرحال این تصمیم در آن وقت گرفته نشد و حالا دیگر در این مدتی که تا المپیک باقی مانده، جابه‌جایی وزنی مطلوب نیست. امیدوارم او طلای دوم المپیکش را بگیرد و بعد از آن قطعاً به وزن بالاتر خواهد رفت.

خوبیاری با اشاره به برگزاری باکیفیت مسابقات استانی رده سنی جوانان فارس تأکید کرد: به داشتن چنین جوانانی افتخار می‌کنم و تا جایی که بتوانم آنها را حمایت خواهم کرد. از همه آنها ممنونم، شاهد مسابقاتی بسیار خوب بودیم که این نوید حضور کشتی‌گیران خوبی در سطح کشور را می‌دهد، اما با برخورد بد یکی دو مربی، خستگی به تن‌مان ماند. مربیانی که خودشان را کنترل نمی‌کنند و جو سالن و مسابقه را به هم می‌ریزند. از همان ثانیه اول، اعتراض دارند، در حالی که ابزارشان چلنج است و می‌توانند اعتراض‌شان را اینطور ابراز کنند، برخی از آنها از همان لحظه‌ای که داور سوت می‌زند، شلوغ کاری کرده و جای داور می‌نشینند. اجازه این کار را به آنها نخواهم داد و با بی‌انضباطی برخورد می‌کنم، انتظار مردم از کشتی فرهنگ و جوانمردی است، نه ادبیات بد و درگیری با چوب و چماق؛ برخورد این مربیان تنش را به روی سکوها و تماشاگرانی که بسیاری از آنها خانواده کشتی‌گیران هستند، می‌برد و می‌تواند یک مسابقه را به کل با حاشیه مواجه کند.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا