سیاسی

داوری: حضور جوانان در صحنه موجب از بین رفتن نارضایتی‌ و بی‌اعتمادی‌ها می‌شود

داوری: حضور جوانان در صحنه موجب از بین رفتن نارضایتی‌ و بی‌اعتمادی‌ها می‌شود

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری برگزیده های ایران، رضا داوری دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب صبح امروز در همایش «زن، مشارکت و تحول حکمرانی»به بیان مهمترین راهکارها و برنامه های مطرح شده در شورای ائتلاف به منظور افزایش مشارکت زنان در انتخابات پرداخت.

قالیباف: مجلس یازدهم هرگز از موضوعات مربوط به زنان غفلت نکرد

 

داوری، شورای ائتلاف را مرجع اصلی تصمیم گیری درباره انتخابات و نامزدها دانست و در تشریح این مسئله گفت: ۲۲۰ نفر از نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی و ۸۰ درصد اعضای شورای شهر از فهرست شورای ائتلاف به مجلس و شورای شهر راه پیدا کردند.

وی در تشریح اقدامات شورای ائتلاف در این دوره از انتخابات گفت: در گام اول از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی دعوت کردیم تا در سایت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ثبت نام کنند که بیش از ۷۵۰۰ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس ثبت نام کردند که بخش قابل توجهی از این رقم یعنی ۲۴۰۰ نفر از داوطلبان را بانوان تشکیل می‌دهند.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه هدف اصلی سازماندهی نیروهای انقلاب است، از داوطلبانی که ثبت نام کرده‌اند خواست تا فرم‌های لازم را پر و سوابق خود را در عرصه‌های مختلف ارائه کنند.

وی با بیان اینکه بنای ما گسترش چتر شورای ائتلاف و احترام به همه سلیقه‌های موجود در جامعه است، خاطرنشان کرد: فلسفه ایجاد شورای ائتلاف این است که این اختلاف سلیقه‌ها را به رسمیت بشناسیم و این شورای می تواند لنگرگاه باشد. ما به وحدت در عرصه سیاسی و تشکیلاتی معتقد هستیم و همه گرایشات سیاسی باید در درون جریان انقلاب جمع شوند. ما یک جریان انقلابی و معتقد به «ما می توانیم» هستیم.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با تصریح بر این نکته که این شورا روی ظرفیت و توانمندی های بانوان حساب ویژه ای باز کرده است، گفت: از نگاه شورای ائتلاف، جوان یک فرصت است و تهدید نیست‌ و ما باید به جوان پرشور و با نشاط و آرمان گرا همراه با تدبیر و عقلانیت و عدالتخواه میدان دهیم.

وی همچنین خلق نیازهای کاذب برای جوانان را از نقشه های دشمن برشمرد و گفت: باید بتوانیم با جوان ارتباط گرفته و از ظرفیتش استفاده کنیم، باید جوانی بسازیم که خار چشم دشمن باشد، مجلس جای جوان انقلابی، متخصص و با تجربه است.

دبیر شورای ائتلاف برخی نیروهای خسته، منفعل و درمانده در برخی جاها را آفت توصیف کرد و گفت: هیچ چاره ای جز میدان دادن به جوانان نداریم، زمانی که جوانان وارد عرصه می‌شوند، نارضایتی‌ها تبدیل به رضایت و بی اعتمادی ها تبدیل به اعتماد می شود. پیشران مسیر ما در رسیدن به قله ها جوانان هستند و باید بتوانیم از ظرفیت جوانان به ویژه در زمینه جهاد تبیین به تاکید رهبر معظم انقلاب در برهه انتخابات استفاده کنیم.

داوری با اشاره به اینکه با همین جوان خط شکن و نوآور انقلاب کرده و دوران دفاع مقدس را پشت سر گذاشتیم، تصریح کرد: وظیفه ما این است که به سراغ مردم رفته و یک تشکیلات پایدار اجتماعی با حضور بانوان را گسترش دهیم. نفس دور هم جمع شدن در نگاه دینی ما فضیلت دارد و شورای ائتلاف تشکیل تشکیلات فراگیر را رسالت خود می داند تا باری را از دوش انقلاب برداشته شود.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین مسئولیت شانا تشکیل مجلس است؛ توضیح داد: باید تلاش کنیم تا به یک مصلح اجتماعی تبدیل شده و سازماندهی داشته باشیم.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب هدف این تشکل را نخبه پروری و نه چهره پروری دانست و گفت: باید اعتراف کنیم که در کادرسازی عقب ماندگی داریم اما در تلاش هستیم جبران عقب ماندگی کرده و برای نظام اسلامی تولید سرمایه اجتماعی کنیم.

دبیر شورای ائتلاف خطاب به کاندیداهای این شورا گفت: طرح‌های خود را برای بالفعل سازی ظرفیت‌های شهرستان‌های خود کلید بزنید. تا شهروندان به شما اعتماد کرده و رای دهند و این امید آفرینی مشارکت را افزایش می‌دهد.

وی گفت: مسیر عبور از مشکلات را به مردم نشان دهید تا با انگیزه بیشتری به میدان بیایند. باید مردم را منسجم کرده و زیر یک خیمه بیاوریم. رهبر معظم انقلاب بارها بر پرهیز از دوقطبی سازی تاکید کردند.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا