اخبار ورزشی

دبیر: از وزارت ورزش بابت بودجه گلایه کردیم/ نصیرزاده تا پایان لیگ هست/ سوریان را به زور نگه داشتیم

به گزارش خبرنگار ورزشی برگزیده های ایران، علیرضا دبیر در نشست خبری اظهار داشت: کار ما تازه شروع شده و طرح توسعه ما تا ۲۰۲۸ لس‌آنجلس است. در مسابقات جهانی طبق طرح توسعه جلو هستیم و این طرح را هیچ فدراسیونی ندارد. 

رئیس فدراسیون کشتی افزود: در مورد اتفاقات بدنسازی و همکاری با نصیرزاده، گفت: ما از او راضی هستیم و او کار خود را می‌کند اما چون رئیس فدراسیون است آنجا هم فعالیت بیشتری دارد. ما طبق قانون کار می‌کنیم و اما سازمان لیگ شغل نیست. او بارها استعفا داده اما فرصت زیادی تا پایان لیگ نمانده و او تا این مدت کنار ماست. نصیرزاده و تیمش زحمت خود را کشیده و تیم ها نیز از لیگ راضی بودند.

وی در خصوص مبارزه ایران و آمریکا، عنوان کرد: در آزاد از روسیه و آمریکا عقب هستیم، در نروژ هم همین را دیدید اما فاصله‌مان نزدیکتر شده است. هر چه با آنها مسابقه دهیم و اردو داشته باشیم به نفع ماست. از طرفی به رشد کشتی دنیا هم کمک می‌کنیم. باید آنقدر به مسابقات بین‌المللی(غیر از جهانی و المپیک)برویم تا ببازیم و دست مربیان بیاید کجای کار هستیم‌. مثلا اگر گلیج در این مسابقات بین‌المللی می‌باخت مقابل اسنایدر در نروژ اشتباه نمی‌کرد. حتی آمریکا از کشتی فرنگی هم دعوت داشت اما باید بنا در این خصوص تصمیم بگیرد. قرار است چرخه انتخابی را اعلام کنیم و تا سال ۲۰۲۲ همه بدانند برنامه چیست.

دبیر در پاسخ به این سوال که آیا با تغییراتی که داشتید از عملکرد مربیان راضی بودید، خاطرنشان کرد: ما در المپیک توکیو از آن نقشه راه عقب افتادیم اما در نروژ جلو بودیم. دغدغه کم شدن نفرات را داشتیم اما بعد از مسابقات نروژ تعداد ثبت‌نام‌ها در باشگاه‌ها زیاد شد اما کار تازه شروع شده است. بچه‌ها با لیگ خیلی زود روی تشک برگشتند، حسن یزدانی هم از روز گذشته تمرینات خود را آغاز کرد. قرار است آقای درستکار هم برنامه خود را بدهد تا تمرینات را شروع کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی همچنین درباره انصراف سوریان از انتخابات و اینکه او از همان ابتدا تمایل نداشت، یادآور شد: او انسان بسیار بزرگی است. همیشه به من می‌گوید به خاطر کشتی، بنا و من مانده است. او همیشه به ما کمک می‌کند، هم آزاد و هم فرنگی. اتحاد خوبی بین کشتی آزاد و فرنگی وجود دارد و من از همه تشکر می‌کنم اما برای سوریان اینجا ماندن سخت است. فکر نکنید او اینجا دنبال چیزی است و اصرار من بود که در انتخابات بیاید. حسن یزدانی را هم آوردیم و در انتخابات کمیسیون ورزشکاران رای آورد. حتی می‌توانستیم برای ریاست به او کمک کنیم اما گفتیم در حال حاضر عضویت پیدا کند. ای کاش در گذشته هم کسی حواسش به حیدری، من و … بود.  حضور سوریان برای ما نعمت است.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرخه انتخابی از چه زمانی استارت می‌خورد و برای بازی‌های آسیایی برنامه چیست، گفت: ما برای المپیک لیگ را بهانه کردیم تا یک چرخه باشد اما امسال قهرمانی کشور را داریم. به خاطر کرونا نمی‌توانستیم آن طور که باید چرخه را برگزار کنیم اما باز هم چرخه داشتیم. قرار است قهرمانی کشور آزاد در گلستان و فرنگی در سیستان و بلوچستان برگزار شود که احتمالا از دی ماه استارت می‌خورد. مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی اختلاف کمی دارند، حالا باید مربیان هم نظر دهند اینکه کشتی‌گیر در هر دو مسابقه باشد یا اینکه دو تیم جدا داشته باشیم. کشتی‌گیرانی که مستثنی می‌شوند در قهرمانی کشور شرکت نکنند به کنار اما اگر کسی در چرخه قهرمانی کشور شرکت نکند کنار می‌رود‌ و جایی در تیم ملی ندارد.

وی درباره بدنسازی کشتی‌گیران گفت: در نروژ بدن‌ها خوب بود و شما دنبال کنید ببینید وقتی تیم نتیجه نگرفته بدنساز چه کسی بوده است؟ سوالات شما به کشتی کمک می‌کند، اگر من مقصرم بگویید. نقد کنید و هر کسی در کشتی است که باید جواب دهد این کار را می‌کند. نباید پشت افتخارات پنهان شد.

دبیر در خصوص برگزاری جام تختی، تصریح کرد: امسال جام تختی اواخر بهمن و اسفند برگزار می‌شود و از کریسمس آن را جدا کردیم اما خیلی‌ از کشورها می‌گویند پول بلیت را بدهید آن وقت ما یک جام می‌رویم پول ثبت نام را هم پرداخت می‌کنیم. حالا من این پول را برای تیم نگه دارم خوب است یا اینکه پول بدهم کشتی‌گیر خارجی بیاید؟ من دلم نمی‌آید پول بدهم کشتی‌گیر درجه ۲-۳ بیاید. در حال مکاتبه هستیم و گفتیم پول غذا و خوابگاه را می‌دهیم حداقل هزینه بلیت را خودشان بدهند.

وی افزود: سوریه برای مسابقات نظامیان جهان اعلام کرد ۲ روز زودتر می‌آید قبول کردیم، یک کشتی‌گیر آمریکایی گفت تمایل دارد برای تمرین فرنگی به ایران بیاید گفتم مشکلی نیست، برای توسعه کشتی این کارها لازم است. کشتی ۲ دوره خوب بوده، زمان آقا تختی و همین طور دهه ۹۸ تا ۲۰۰۲-۳. امیدوارم این دوره هم همین طور باشد.

رئیس فدراسیون کشتی درباره اینکه آیا مشکل بودجه حل شد، عنوان کرد: خیر هنوز رفع نشده و در جلسه‌ آخری که با سجادی داشتم گلایه کردم. کشتی ورزش صادراتی ماست، نمی‌گویم فقط به ما برسند اما عدالت نیست همه یکسان بودجه بگیرند. شما ببینید با کمترین هزینه کشتی چقدر شادی به جامعه آورد. این عدالت در وزارت ورزش نیست.

وی افزود: ما برای اعزام به صربستان و نروژ ۱۰ میلیارد خرج کردیم اما به ما ۳-۴ میلیارد دادند. نمی‌گویند از کجا آوردیم. نزدیک به ۸ میلیارد جوایز قهرمانان را به حساب ما ریخته‌اند و ۲.۵ میلیارد باید مالیات بدهیم. این پول را نه وزارت می‌دهد نه کشتی‌گیر بعد هم این بدهی روی دوش فدراسیون می‌افتد، چرا وزارت خودش جوایز را پرداخت نمی‌کند که خودش هم مالیات بدهد؟ ما از وزارت گلایه کردیم و کاری هم نکردند. هر چه می‌خواهیم وزارت را توجیه کنیم نمی‌شود خواهش می‌کنم مجلس و دولت کمک کنند. این مشکلات باید ریشه‌ای حل شود و خدا را شکر می‌کنم بدهی مالیاتی ما تا سال ۹۷ صفر است. تا ۲ هفته پیش حساب‌های فدراسیون‌ها را بستند و حالا حساب من فردای همان روز باز شد. فدراسیونی که زیان ده است چرا باید مالیات دهد؟

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا