اصفهان

دستگیری سرشبکه باند قاچاق داروهای بیماران سرطانی در اصفهان

دستگیری سرشبکه باند قاچاق داروهای بیماران سرطانی در اصفهان

به گزارش برگزیده از اصفهان، سردار محمدرضا هاشمی‌فر اظهار داشت: در پی اقدامات هوشمندانه مأموران پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی مشخص شد باندی به صورت گسترده در زمینه قاچاق انواع داروهای کمیاب بیماران سرطانی در استان فعالیت می‌کند.

وی افزود: سر شبکه این باند با همکاری فردی دیگر از طریق سندسازی و صدور فاکتور فروش صوری برای داروخانه‌ها و بیمارستان‌های دولتی، این گونه داروها را از انبارهای آنها خارج و به صورت غیربهداشتی از طریق ناوگان حمل مسافر به سایر استان‌ها از جمله تهران، قزوین و آذربایجان شرقی ارسال می‌کردند.

جانشین فرمانده انتظامی اصفهان گفت: با تلاش مأموران پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی، تمام رابطان متهم در استان‌های مذکور به صورت همزمان در یک عملیات ویژه و ضربتی دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با دستگیری متهمان مشخص شد وجوه حاصل از فروش داروها به حساب سرشبکه باند قاچاق دارو و همسرش واریز می‌شده است و آنها با این وجوه اقدام به خرید باغ، زمین و خودرو می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: در نهایت سرشبکه باند قاچاق دارو و همدستش در یک عملیات ضربتی دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل و با قرار صادره روانه زندان شدند

احضار ۴ نفر دیگر از افراد مرتبط، به پلیس امنیت اقتصادی اصفهان

سردار هاشمی‌فر گفت: چهار نفر دیگر از افراد مرتبط با این باند نیز به پلیس امنیت اقتصادی استان اصفهان احضار شدند که تحقیقات در باره جرایم و تخلفات صورت گرفته توسط آنها در حال رسیدگی است.

وی اضافه کرد: با هماهنگی مرجع قضائی و با حضور نماینده دانشگاه علوم پزشکی از انبار داروخانه‌هایی که متهمان داروها را از آنها خارج کرده بودند، بازرسی و مشخص شد ۱۶ هزار و ۳۸۰ داروی کمیاب بیماران سرطانی که ارزش آنها ۳۳۱ میلیارد ریال برآورد می‌شود، به صورت غیرمجاز و قاچاق خارج و توزیع شده است.

۴۶

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا