اخبار روز

دستگیری ۵ دلال ارزی در تهران/ گردش مالی ۱۵۳ میلیاردی طی ۲ ماه

دستگیری ۵ دلال ارزی در تهران/ گردش مالی ۱۵۳ میلیاردی طی ۲ ماه

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برگزیده های ایران، جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری پنج فعال غیرمجاز ارزی با گردش مالی بیش از ۱۵۳ میلیارد ریال خبر داد.

سردار مسعود مصدق در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ به دنبال اقدامات فنی و اطلاعاتی در مبارزه با اخلال‌گران بازار ارز و درپی کسب خبری  مبنی بر فعالیت غیرمجاز ارزی از سوی افرادی در یک دفترکار در  محدوده نارمک تهران عوامل پلیس امنیت اقتصادی، شناسایی و دستگیری متهم یا متهمان را در دستورکار خود قرار دادند.

وی با اشاره به اقدامات ماموران گفت:‌ تحقیقات اولیه حاکی از آن بود که فردی با همکاری چهار تن از همدستانش از سال ۱۴۰۰ به خرید و فروش غیر مجاز ارز می‌پردازد. در ادامه با توجه به سوابق موجود و اسناد جمع‌آوری شده مشخص شد متهمان طی کمتر از دو ماه بیش از ۳۰۰ هزار دلار آمریکا به ارزش ۱۵۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال معاملات ارزی داشته‌اند.

بازارسازی دلالان دلار دوام نخواهد داشت/ تاثیر مثبت گشایش‌های ارزی در رشد اقتصاد

مصدق ادامه داد:‌ همچنین در فاز بعدی تحقیقات پلیسی و استعلام های انجام شده مشخص شد متهمان از دلالان ارزی بوده و ۱۱۷ فقره حساب بانکی مرتبط با این افراد فعال است. این چهار متهم با اجاره کارت ملی سایر افراد اقدام به خرید ارز سهمیه‌ای و سپس فروش آن به نرخ  آزاد کرده بودند.

جانشین رئیس پلیس تهران بزرگ گفت:‌ با تکمیل تحقیقات پلیسی و انجام پی‌جوئی‌ها تکمیلی، متهمان پس از هماهنگی‌های قضائی در مخفیگاهشان در محدوده نارمک تهران دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند که در جریان بازجویی‌های انجام شده به جرم خود اعتراف کردند. این چهار نفر پس از تکمیل تحقیقات پلیسی و به منظور ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. تحقیقات تکمیلی ماموران در این خصوص ادامه دارد.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا