تهران

دو اتوبوس حمل و نقل عمومی در شهرقدس طعمه حریق شد

محسن همیانی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قدس در گفت و گو با خبرنگار برگزیده های ایران در شهرقدس اظهار کرد: صبح امروز طی تماس ساعت ۶:۴۱ دقیقه با آتش‌نشانی مبنی بر آتش سوزی دو دستگاه اتوبوس که در مجاورت یکدیگر در پارکینگ ترمینال سازمان حمل و نقل شهرداری پارک شده بود، برقرار شد.

وی گفت: نیروهای آتش نشانی به فاصله ۳ دقیقه در محل حاضر شدند و تا ساعت ۷:۲۰ دقیقه عملیات اطفا حریق انجام شد.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قدس در خصوص علت حادثه افزود: عوامل مختلفی بر این آتش سوزی اثرگذار بوده اما اظهار نظر و علت یابی برعهده کارشناس رسمی دادگستری بوده و در حال بررسی است.

وی در ارتباط با میزان خسارت وارده ادامه داد: زمانی که نیروهای آتش نشانی رسیدند، دو اتوبوس کاملا در حال سوختن بود و از ناحیه کابین و صندلی ها کاملا سوخته و از بین رفته اما از قسمت موتور سالم هستند.

همیانی با اشاره به اینکه در این ترمینال بیش از ۵۰ اتوبوس در شب پارک شده تا صبح روز به بعد به کار خود ادامه دهند گفت: اولویت کار اطفا بر این بود که حریق به اتوبوس های دیگر سرایت نکند و این دو اتوبوس که یک مالک دارد، در نزدیکی هم قرار گرفته بود و حریق از اتوبوس اول به اتوبوس دوم سرایت می کند و نیروهای آتش‌نشانی از گستردگی این آتش به سایر اتوبوس ها جلوگیری کردند و دو اتوبوسی که کنار انها بود دچار رنگ سوختگی شد. 

 

وی در خصوص ایمنی این محوطه بیان کرد: هر اتوبوس مجهز به کپسول آتش نشانی است اما شدت این آتش به حدی بود که برای خاموش شدن این حریق حدود ۱۲ هزار لیتر آب مصرف شد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قدس تصریح کرد: اتوبوس ها در محل پارک شده بود و این حادثه خسارت جانی نداشت.

انتهای پیام/ ق


سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا