سیاسی

ذوالنور:روند فروپاشی رژیم صهیونیستی با تحولات اخیر آغاز شده است

ذوالنور:روند فروپاشی رژیم صهیونیستی با تحولات اخیر آغاز شده است

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برگزیده های ایران، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، ۲۵ مهرماه) مجلس شورای اسلامی و پس از پایان نشست با وزیر امور خارجه، گفت: از همکاران عزیزم در مجلس شورای اسلامی تشکر می کنم که خشم و انزجار خودشان را از رژیم صهیونیستی و اربابان آن ها ابراز داشتند.

جزئیات نشست فراکسیون انقلاب اسلامی با امیرعبداللهیان
 

وی با بیان اینکه از ساعت قبل و در جلسه غیرعلنی با حضور وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران وضعیت مسلمانان بی گناه غزه مورد بررسی قرار گرفت، بیان کرد: از وزیر امور خارجه جناب آقای دکتر امیرعبداللهیان تشکر می کنیم که گزارش مفیدی را به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در قالب جلسه فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس ارائه کردند.

برای نظام سلطه و برخی از کشورهای پیرو بسیار متاسفیم که شاهد نسل کشی مردم مسلمان غزه هستند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای نظام سلطه و برخی از کشورهای پیرو بسیار متاسفیم که شاهد نسل کشی مردم مسلمان غزه هستند ولی به جای دفاع از مظلوم میدان را برای خون خواری و خونریزی صهیونیست ها فراهم می کنند.

وی با بیان اینکه هر حکومتی ۳ پایه اولیه دارد، تاکید کرد: یک پایه سرزمین است و یک پایه و رکن ملت و پایه سوم دولت است اما نظام و رژیم صهیونیستی از انعقاد نطفه پلیدش وارونه بوده است.

 ذوالنور با بیان اینکه این رژیم ابتدا با اعلامیه بالفور انگلیسی در سال ۱۹۶۴ و به کمک آمریکایی ها آمدند و یک دولت مجعول آن هم بدون ملت و سرزمین در منطقه خلق کردند، تاکید کرد: همچنین سردمداران این رژیم آمدند و یهودیان صهیونیست را با وعده ها و مشوق هایی از سراسر دنیا به سمت فلسطین کوچ دادند تا عرصه را بر مردم فلسطین تنگ کنند سردمداران این رژیم در مرحله سوم آمدند و سرزمین های مردم عرب فلسطینی را غصب کردند و بر ویرانه ها و خانه های آن ها شهرک های صهیونیست نشین را ایجاد کردند.

وی با بیان اینکه  نگرانی جدی صهیونیست ها و اربابان آن ها امروز این است که با حرکت جهادی که رخ داده، فرار مهاجرین مهاجم و غاصب از غزه آغاز شود و دولت جعلی رژیم صهیونیستی بی ملت بماند،گفت: فروپاشی این دولت با حرکت های صورت گرفته آغاز شده است.

 ذوالنور افزود: در این بخش جا دارد کشورهای اسلامی چند اقدام عملی را مدنظر قرار دهند. نخست آن هایی که در گرداب معامله غرب افتاده اند، این معامله پرخسران و پر ضرر را کنار بگذارند. دوم کسانی که حرکت منحوس عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را آغاز و استمرار دادند از این مسیر جهنمی برگردند و مسیر خودشان را ادامه ندهند و سوم اینکه کشورهای اسلامی و کشورهایی که ادعای حمایت از حقوق بشر دارند، حداقل کاری که می توانند کنند تحریم رفت و آمد اقتصادی و معاملات اقتصادی با رژیم صهیونیستی و یا هر دولتی که از رژیم صهیونیستی حمایت کند را فورا اجرایی کنند. همچنین در مرحله چهارم باید پشتیبانی های خودشان را به کشورهایی که در همسایگی فلسطین هستند گسیل کرده تا مسیر را برای یاری رساندن به مظلوم بی پناه فلسطینی فراهم کنند.

 ذوالنور ادامه داد: همچنین کشورهای اسلامی باید فشار سنگین و همه جانبه به مجامع بین المللی را وارد کرده تا به میدان بیایند و جلوی این نسل کشی و کوچ اجباری مردم مسلمان غزه را بگیرند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین اگر کشورهای منطقه در جلوگیری از کشتار مردم مسلمان فلسطین و غزه اهتمام و اقدامی انجام ندهند یقینا اگر این حیوان درنده خو یعنی رژیم صهیونیستی بتواند از این خاک ریزها عبور کند، هیچ کشوری که امروز کوتاهی کند در منطقه امنیت نخواهد داشت.

ذوالنور افزود: از نمایندگان نسبت به ابراز انزجار خودشان در پایان جلسه فراکسیون که با توضیحات وزیر امور خارجه شکل گرفت تشکر می کنیم.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا