سیاسی

رئیس خانه احزاب در دیدار معاون وزیر خارجه چین: برای جلوگیری از کشتار مردم غزه تلاش بیشتری کنید

رئیس خانه احزاب در دیدار معاون وزیر خارجه چین: برای جلوگیری از کشتار مردم غزه تلاش بیشتری کنید

– اخبار سیاسی –

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری برگزیده های ایران، صبح امروز(۱۷ آبان) هیئت پنج نفره‌ای  ازوزارت بین الملل چین با حضور درخانه احزاب ، با رییس و اعضای خانه احزاب  ایران دیدار و گفتگو کردند.

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب: به زودی نظر این کمیسیون درباره آذر منصوری اعلام می شود

 

در این دیدار قدرتعلی حشمتیان دبیرکل حزب مستقل واعتدال ایران و رییس خانه احزب ایران ضمن عرض خیرمقدم، گفت: چین و ایران دو کشور بزرگ و قدرتمند هستند و ارتباط ایران و چین دیرینه و از ۱۴۰ سال قبل از  میلاد شده و از زمان پیروزی انقلاب در ایران، سران دو کشور مرتباً درحال تبادل نظربوده و با سفر رییس جمهور چین به ایران و دیدار  مقام معظم رهبری و رییس جمهور کشورمان، همواره بر ارتباط تنگاتنگ و همکاری دو کشور تأکید شده است و مسئولین کشور دیدگاه مثبتی نسبت به همکاری گسترده در رابطه با قرداد ۲۵ ساله دارند.

رییس خانه احزاب ایران با بیان اینکه ما هیچگاه در دوران تحریم همکاری و محبت چین را فراموش نمی‌کنیم، به کشتارمردم مظلوم غزه توسط رژیم کودک‌کش صهیونیستی اشاره کرد و گفت: رژیم غاصب صهیونیستی وقتی با حمله  طوفان الاقصی، هیمنه اش فروریخت، وحشیانه به مدارس و بیمارستان‌ها و مساجد و مناطق غیرنظامی حمله و تاکنون بیش از ۱۰ هزارغیرنظامی را که بیشترشان زن وکودک بی دفاع بودندرا شهید کرده  و هزاران نفر را مجروح و آواره کرده‌اند. 

وی افزود: ما از کشور بزرگ چین می‌خواهیم که با توجه به اینکه در سازمان ملل نفوذ و حق وتو دارد، از مسئولین بلندپایه چین انتظار داریم که برای جلوگیری از کشتار بیشترمظلومان غزه تلاش بیشتری  در سازمان ملل داشته باشید.

در این دیدار آقای جین لیانگ معاون غرب آسیا و شمال آفریقا در وزارت بین الملل چین و رییس کارگروه وزارت بین الملل این کشور، گفت: ما همیشه در کنار ایران بزرگ بوده و هستیم و در بحث غزه هم سفیران فلسطین و اسراییل را احضارکرده و با آنان در رابطه با آتش بحث تبادل‌ نظر کرده و با دیگر کشورها نیز در حال تبادل نظر هستیم.

وی افزود: ما با احترام متقابل و استقلال دوکشور در راستای عدم مداخله در امور همدیگر، علاقه‌مند هستیم که احزاب هر  دو کشور از همدیگر بازدید داشته باشند و  از خانه احزاب ایران دعوت می‌کنیم که دعوت حزب کمونیست چین و هشت حزب مشارکتی دیگر چین را در وقت مناسب بپذیرید.

وی روابط ایران و چین را روابط مستحکم و دوستانه‌ای دانست و گفت: این روابط درسطح منطقه و جهان قابل تقدیراست و  ایران قوی تر و چین قوی تر آرزوی قلبی ماست. 

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا