فرهنگ و هنر

رشیدیان: هزینه سفر به سوریه کاهش یافت/ اجرایی شدن ۲ بسته زیارتی در این دوره

به گزارش خبرنگار حج و زیارت برگزیده های ایران، سفرهای رسمی به سوریه از سوی سازمان حج و زیارت از یکشنبه آغاز شده است و زائران ایرانی در قالب کاروان‌های ۲۵ نفره به حرم حضرت زینب سلام‌الله علیها مشرف می‌شوند.

علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت برگزیده های ایران با اشاره به هزینه‌های سفر به سوریه، اظهار داشت: در مرحله نخست هزینه این سفر معنوی ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شد. اما پس از بررسی صورت گرفته و به منظور کاهش هزینه‌های سفر به سوریه برای زائران، این مبلغ کاهش یافت.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون سفر به سوریه در قالب دو بسته زیارتی عرضه می‌شود، افزود: با توجه به اینکه پروازهای سوریه در روزهای یک‌شنبه و پنج‌شنبه انجام می‌شود، بسته‌های زیارتی چهار شب و پنج روز و سه شب و چهار روز اجرایی و هزینه این سفرها نیز به ترتیب ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده است. البته پیگیر اجرایی شدن سایر بسته‌های زیارتی از چهار تا هفت روز نیز هستیم که با افزایش تعداد زائران این امر محقق خواهد شد.

رشیدیان با اشاره به بالا بودن هزینه پروازهای سوریه گفت: نیمی از هزینه سفر به سوریه برای بلیت پرواز است که با افزایش تعداد زائران و امکان چارتر کردن پروازها، این هزینه کاهش می‌یابد و به طور حتم هزینه کلی سفر به سوریه نیز کمتر خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه در حال حاضر فقط زائران از طریق ایستگاه پروازی تهران به سوریه اعزام می‌شوند، تصریح کرد: با افزایش تعداد زائران و تکمیل ظرفیت یک هواپیما در هر استان، امکان تخصیص پرواز سوریه به سایر استان‌ها نیز فراهم می‌شود و با این روش هزینه سفر نیز کاهش می‌یابد.

به گزارش فارس، بر اساس توافق صورت گرفته، سالانه ۱۰۰ هزار زائر ایرانی می‌توانند به زیارت سوریه مشرف شوند. برای سفر به سوریه در حال حاضر فقط یک پرواز ایرانی وجود دارد که هزینه این پرواز از فرودگاه امام خمینی (ره) تا دمشق چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است که با تلاش رئیس سازمان حج و زیارت و موافقت مسؤولان سوری، سایر شرکت‌های هواپیمایی نیز امکان فعالیت در این خط هوایی را خواهند داشت.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا