آذربایجان غربی

رفع سدمعبر دستفروشان در ارومیه قبل از ساماندهی آنان امکان‌پذیر نیست

محمد خلیل‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار کرد: در موضوع رفع سد معبر اولویت نخست، مغازه‌هایی هستند که فضای خیابان را اشغال می‌کنند و دستفروشی اولویت اول نیست.

 

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی افراد، سد معبر رستوران‌ها در مناطق برخوردارتر شهر را تحت عناوینی چون زیست شبانه توجیه می‌کنند اما در مقابله با دستفروشانی که چاره‌ای جز این کار ندارند سخت‌گیری می‌کنند.

 

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه افزود: دستفروشی برای برخی افراد تنها راه ادامه‌ی زندگی است و آن‌ها از سر اضطرار این کار را انجام می‌دهند چرا که چاره‌ای جز این کار پیش‌روی آنان نیست.

 

وی در ادامه گفت: رسیدگی به سد معبر دستفروشان پس از ساماندهی آنان اتفاق خواهد افتاد.

 

حجت‌الاسلام خلیل‌پور ابراز داشت: یکی از موانع ساماندهی دستفروشان، عدم تمایل مردم برای خرید از مراکزی است که به عنوان محل ساماندهی انتخاب می‌شود.

 

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه بیان کرد: به دلیل تمرکز مراکز خرید مایحتاج روزانه در مرکز شهر ارومیه و مشخصا خیابان عطایی و همچنین سهولت دسترسی به این مناطق بواسطه‌ی حمل و نقل عمومی، بخش زیادی از مردم تمایلی به خرید از مناطق دیگر را نخواهند داشت.

 

وی ضمن بیان این که جا دارد یک نهضت شهری برای حمایت از معیشت دستفروشان به راه بیفتد، بیان کرد: حمایت از دستفروشان پس از ساماندهی آنان در مراکز جدید و سوق دادن مردم برای خرید از آنان نیازمند فرهنگ‌سازی است.

 

وی تصریح کرد: جای هفته‌بازارها در شهرما خالی است و ایجاد این بازارهای روزانه از جمله اقداماتی است که به تقویت معیشت دستفروشان نیز منجر می‌شود. 

 

حجت‌الاسلام خلیل‌پور در ادامه اظهار کرد: یکی از پیشنهادات موجود که جا دارد بررسی شود، ایجاد مراکزی برای کشت محصولات کشاورزی و سیفی‌جات در شهر و عرضه‌ی مستقیم آن است که از این طریق هم برای افراد نیازمند اشتغال ایجاد می‌شود و هم محصول با کیفیت و با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه ضمن بیان این که تا کنون مصوبه‌ی جامعی در خصوص حمایت از حقوق و معیشت دستفروشان در شورای شهر ارومیه به تصویب نرسیده و صاحب‌نظران و تشکل‌ها و گروه‌های مردمی فعال نیز می‌توانند در صورت تمایل پیشنهادات خود را در این خصوص، جهت طرح در شورا به ما ارائه دهند.

اتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا