اردبیل

روز بدون فوتی کرونایی دیگر در اردبیل/ بیش از یک‌میلیون و ۶۰۰هزار دُز واکسن در استان اردبیل تزریق شد

به گزارش خبرگزاری یولن از اردبیل، شهرام حبیب زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بستری ۲۵ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته ۲۲ نفر با بهبود نسبی از مراکز درمانی ترخیص شدند.

وی افزود: بر این اساس ۱۵۵ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری بوده و ۵۳ بیمار نیز به‌صورت سرپایی تحت نظر قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: ۴۰ بیمار کرونایی با وضعیت وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و خوشبختانه در ۲۴ ساعت اخیر فوتی ناشی از این بیماری گزارش نشده است.

حبیب زاده تصریحح کرد: براساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان‌های مشگین شهر و نیر در وضعیت زرد و شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، خلخال، گرمی، بیله سوار، اصلاندوز، سرعین، کوثر و نمین در وضعیت آبی قرار دارند.

وی با اشاره به تزریق ۸۹۰هزار و ۴۲۹ دز واکسن مرحله اول و ۷۳۸هزار و ۵۲۵ دز واکسن در مرحله دوم برای مقابله با ویروس کووید ـ ۱۹ اذعان کرد: با تزریق ۱۶هزار و ۱۸۹ دز واکسن کرونا در مرحله سوم، جمع واکسن‌های تزریق شده در استان اردبیل تاکنون به یک‌میلیون و ۶۴۵هزار و ۱۴۳ دز رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با تاکید بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی گفت: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در کنار استفاده از ماسک و تزریق واکسن تاثیر بسزایی در مقابله با شیوع ویروس کرونا دارد.

انتهای پیام/۳۴۶۳/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا