اخبار روز

روسیه: آمریکا به هر دری می‌زند تا شکست استراتژیک به مسکو تحمیل کند/احتمال دارد کارش به جنون بکشد

روسیه: آمریکا به هر دری می‌زند تا شکست استراتژیک به مسکو تحمیل کند/احتمال دارد کارش به جنون بکشد

به گزارش خبرگزاری تاس، آناتولی آنتونوف، نماینده روسیه در سازمان ملل گفت: آمریکا به هر دری می‌زند تا یک شکست استراتژیک را به روسیه تحمیل کند. قدرتمندتر شدن تسلیحات ارسالی به اوکراین، تشدید عامدانه این مناقشه توسط آمریکا است.

وی افزود: واشنگتن تقریباً همه چیز را روی مهره اوکراین شرط بسته است، از جمله قدرت بین‌المللی خود، مالیات مردم آمریکا و جان سربازان اوکراینی. با این سرعتی که آمریکا پیش می‌رود، احتمال دارد کارش به جنون بکشد و به عنوان مثال، جنگنده‌هایش را در اختیار اوکراین قرار دهد!

سفیر روسیه در سازمان ملل هشدار داد: واشنگتن عملاً دارد بازیگران تحت حمایتش را به حمله به مناطق روسیه تحریک می‌کند. برای ما، حمله احتمالی کی‌یف به بریانسک و اسمولنسک (مناطقی از خاک روسیه) تفاوتی با حمله به زاپوریژیا و کریمه (مناطقی از اوکراین که روسیه آن‌ها را به خاک خود الحاق کرده است) ندارد. تمامی سرزمین‌هایی که به خواست ساکنانشان به بخشی از روسیه تبدیل شده‌اند، سرزمین مادری ما محسوب می‌شوند و ما با تمام توان خود از آنها دفاع خواهیم کرد.

او در انتها گفت: هر نوع تلاش برای آسیب زدن به روسیه محکوم به شکست است. هرچه ایالات متحده زودتر این را درک کند، مناقشه کنونی هم سریعتر به پایان خواهد رسید.

۳۱۱۳۱۱

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا