اخبار روز

زارع‌پور: ماهواره‌های متعددی در حال ساخت و آماده پرتاب داریم

زارع‌پور: ماهواره‌های متعددی در حال ساخت و آماده پرتاب داریم

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری برگزیده های ایران، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات صبح امروز چهارشنبه در حاشیه نشست دولت، اظهار داشت: از جمله کارهای مشترک ما و دستگاه‌های اجرایی در سال گذشته، هوشمندسازی خدمات بود؛ پارسال پنجره واحد دانشگاه‌ها فعال شد که ۲۶۰ دانشگاه به آن متصل شدند و این کار در ارزیابی اتحادیه بین‌المللی مخابرات منتخب شد که مایه افتخار است و پنجره ملی خدمات دولت هوشمند نیز سال قبل از آن در این اتحادیه مورد تقدیر قرار گرفته بود.

ادامه طرح ویژه کالابرگ الکترونیکی نیازمند تصمیم مجدد است

وی با بیان اینکه “امسال مسیر هوشمندسازی دولت را دنبال خواهیم کرد.”، گفت: سال گذشته ۷۰ درصد خدمات دولت از طریق پنجره داده می‌شد و ۱۲ درصد از آن هوشمند بود و تلاش می‌کنیم امسال این میزان به ۳۰ درصد برسد.

وزیر ارتباطات در خصوص دستاوردهای حوزه فضایی نیز خاطرنشان کرد: ماهواره‌های متعددی در دست ساخت داریم و ماهواره‌های دیگری هم آماده پرتاب هستند.

زارع‌پور ادامه داد: ما سعی می‌کنیم ماهواره‌های متعددی را به‌شکل سنجشی داشته باشیم تا چند ماهواره تصویربرداری در فضای کشور وجود داشته باشد.

وی بیان کرد: هم‌اکنون دنیا به سمت منظومه‌سازی پیش می‌رود و ما نیز به این سمت در حرکتیم؛ منظومه‌سازی دانشی است که شاید در اختیار بیش از ۵-۶ کشور نباشد که البته دانشمندان ما به آن دست‌یافته‌اند.

وزیر ارتباطات ابراز امیدواری کرد اولین قدم‌ها در حوزه ماهواره‌های مخابراتی و سنجشی برداشته شود و هم‌اکنون منظومه شهید سلیمانی در حال ساخت است.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا