اخبار روز

زلزله ۴.۲ ریشتری سربیشه خسارتی نداشته است

زلزله ۴.۲ ریشتری سربیشه خسارتی نداشته است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران از بیرجند، محمدعلی آخوندی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: زمین لرزه‌ای صبح امروز ساعت ۸:۲۳ در عمق ۱۲ کیلومتری زمین  در شهرستان سربیشه رخ داد.

مدیرکل مدیریت بحران استان خراسان جنوبی گفت: نزدیکترین کانون زلزله ۴۶ کیلومتری سربیشه و ۵۵ کیلومتری شوسف گزارش شده است.

وی بیان کرد: تیم‌های ارزیاب به منطقه زلزله‌زده سربیشه اعزام شدند که براساس بازدید‌های اولیه تاکنون این زمین‌لرزه خساراتی نداشته است.

مدیرکل مدیریت بحران استان خراسان جنوبی، افزود: مردم به دلیل بارندگی‌های اخیر و خیس بودن زمین و خانه‌های خشت و گلی  بیشتر مراقب باشند.

آخوندی همچنین با اشاره به وقوع سیل در شهرستان‌های نهبندان، سربیشه، درمیان و زیرکوه، عنوان کرد: همانطور که انتظار می‌رفت بارندگی‌های بسیار خوبی در استان شاهد بودیم. در زیرکوه و درمیان سیلاب شدیدتر گزارش شد و خساراتی هم به راه‌های روستایی و ایل‌راه‌ها در مناطق عشایری و شبکه‌ آبرسانی روستایی و شبکه آبرسانی به مزارع وارد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی، گفت: مزارع کشاورزی و به‌ویژه باغات زرشک نیز آسیب دیدند. اغلب روستاها در حاشیه رودخانه‌ها نیز به دلیل طغیان رودخانه  دچار خسارت شدند. به ۲ واحد مسکونی که در حریم رودخانه هستند، آسیب جدی وارد شد و چندین روستا نیز به‌دلیل آبگرفتگی به آغل‌های دامی خسارت دیدند. این اتفاق بیشتر در شهرستان درمیان رخ داده است.

وی گفت: ۲ نفر زخمی شدند که توسط هلال احمر از سیلاب نجات پیدا کردند و به ۱۸ نفر در مجموع کمک‌رسانی انجام شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی، بیان کرد: با توجه به اینکه استان خراسان جنوبی منطقه کویری است، به واسطه بارندگی و رگبار پتانسیل جاری شدن سیل وجود دارد و باید همیشه آمادگی داشته باشیم.

/ ۲۵۲/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا