قزوین

زوجین نابارور بدون محدودیت از خدمات تعرفه بیمه‌ای استفاده کنند

زوجین نابارور بدون محدودیت از خدمات تعرفه بیمه‌ای استفاده کنند

به گزارش خبرگزاری برگزیده از قزوین؛ پیمان قجربیگی، مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین در خصوص تعهدات جدید بیمه سلامت در حوزه درمان ناباروری گفت: در گذشته زوج های نابارور در طول یک سال می توانستند حداکثر سه نوبت از خدمات تعرفه ای بیمه سلامت استفاده کنند که بر اساس دستورالعمل جدید شورای عالی بیمه سلامت این محدودیت برداشته شده است.

قجربیگی تصریح کرد: با دستورالعمل جدید زوج های نابارور تا هر چند مرتبه که پزشک تجویز کند می توانند از این خدمات با تعرفه بیمه ای استفاده کنند.

وی بیان کرد: در دستورالعمل جدید ۲۸قلم آزمایش تشخیص ژنتیک به تعهدات سازمان اضافه شده است.

این مدیر یادآورشد: بررسی مشکل زوجینی که دچار سقط های مکرر هستند، بررسی سنجش سلامت تخمک گذاری بانوان، بررسی وضعیت اسپرم در مردان که تاکنون تحت پوشش بیمه نبوده و زوجین متحمل هزینه گزافی برای این خدمات می شدند.

وی اضافه کرد: همچنین پوشش هزینه های حفظ قدرت تولیدمثلی و فریز تخمک و اسپرم برای زوجینی که مبتلا به انواع سرطان ها بوده و در نتیجه شیمی درمانی قدرت تولید مثلی خود را از دست می دهند و امکان انجام برخی از سونوگرافی های تخصصی برای پزشکان فلوشیپ ناباروری و متخصصین زنان دوره دیده جهت انجام برخی از سونوگرافی های تخصصی این دوران برای بیماران تحت مراقبت خود در مراکز درمان ناباروری لحاظ شده است.

قجر بیگی تصریح کرد: افزایش پوشش بیمه برخی از داروها از ۷۰ درصد به ۹۰ درصد و افزایش پوشش هزینه لوازم مصرفی در درمان ناباروری از جمله کتتر انتقال جنین و کاور لاپاراسکوپی و دوربین، پرداخت هزینه های تشخیصی، درمانی وآماده سازی شرایط برای شخص ثالث مانند رحم اجاره ای و جنین اهدایی در این خدمات دیده شده اما هزینه های غیردرمانی مانند خرید رحم اجاره ای و جنین اهدایی به عهده سازمان نیست.

وی اظهارکرد: همچنین پوشش هزینه های درمان ناباروری به میزان ۹۰ درصد در مراکز دولتی با تعرفه دولتی و در مراکز خصوصی و خیریه نیز ۹۰درصد تعرفه عمومی غیردولتی به عهده بیمه های پایه می باشد.

قجربیگی گفت: تاکنون ۷۲۵نفراز زوجین نابارور در سامانه های بیمه سلامت نشاندار شده و از خدمات ناباروری به صورت بیمه ای بهرمند می شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای درمان ناباروری در قالب نسخ دارویی و پاراکلینیک و پرونده بستری پرداخت شده که این رقم در مقایسه با سال گذشته حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است.

۴۶

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا