اخبار ورزشی

ساره جوانمردی نامزد کمیته ورزشکاران پارالمپیک آسیا

ساره جوانمردی نامزد کمیته ورزشکاران پارالمپیک آسیا

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری برگزیده های ایران از هانگژو، پرچمدار کاروان پاراآسیایی کشورمان در مراسم افتتاحیه بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، برای کسب آرا در این انتخابات، با ورزشکارانی از رشته‌ها و کشورهای پارادوچرخه‌سواری (امارات)، پارادوومیدانی (عربستان، اردن، هند و چین)، پاراتنیس روی میز (بحرین و چین‌تایپه)، راگبی با ویلچر (ژاپن) و بوچیا (سنگاپور) رقابت خواهد کرد.

بازی‌های پاراآسیایی هانگژو| شکست اولین نماینده پاراتنیس روی میز/ علی‌قارداشی: قابل پیش‌بینی بود

بر این اساس، انتخابات کمیته ورزشکاران در جریان بازی‌های پاراآسیایی، در هانگژو برگزار می‌شود و ۱۰ نامزد برای شرکت در رأی‌گیری در این کمیته معرفی شده‌اند.

پس از پایان رأی‌گیری، پنج نفر از این لیست تا سال ۲۰۲۷ عضو رسمی کمیته ورزشکاران در هیئت اجرایی کمیته پارالمپیک آسیا می‌شوند و در نهایت یک نفر را از میان خود به عنوان رئیس معرفی می‌کنند که جایگزین رئیس فعلی کمیته ورزشکاران، جونگ مین‌لی از کره‌جنوبی خواهد شد.

هدف از تشکیل این کمیته، شنیدن صدای ورزشکاران در فرآیند تصمیم‌گیری‌های کمیته پارالمپیک آسیاست که پنج عضو اصلی دارد و هر چهار سال یک‌بار در بازی‌های تابستانی پاراآسیایی انتخاب می‌شوند که با تایید هیئت اجرایی کمیته پارالمپیک آسیا می‌توانند دو عضو دیگر را نیز انتخاب و به این کمیته اضافه کرد.

انتخابات کمیته ورزشکاران، در حاشیه چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی برگزار می‌شود و همه ورزشکاران حاضر در این بازی‌ها، می‌توانند تا چهارم آبان ماه به یک نامزد در محل رأی‌گیری واقع در سالن غذاخوری در دهکده ورزشکاران رأی دهند.

نتایج این رأی‌گیری پنجم آبان‌ماه ۱۴۰۲ (۲۷ اکتبر) اعلام می‌شود.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا