آذربایجان غربی

سالانه ۶۵۰۰ تن چیپس میوه در آذربایجان‌غربی تولید می‌شود

به گزارش برگزیده های ایران از ارومیه، به نقل از  روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی  محمد دمکری اظهار داشت: جلوگیری از فساد میوه به عنوان یکی از روش‌های نگهداری میوه، افزایش ارزش افزوده محصول، افزایش زمان ماندگاری محصول، قابلیت صادرات، کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، امکان حمل و نقل آسان محصول از جمله مزیت‌های چیپس میوه به شمار می‌رود.

وی افزود: پرداخت تسهیلات بانکی با شرایط مناسب، تهیه فیلم‌های معرفی تولیدات، برگزاری دوره‌های آموزشی توسط مدیریت هماهنگی  ترویج سازمان در راستای آموزش بهره‌برداران از جمله اقدامات حمایتی است که برای رونق این صنعت انجام می‌‌شود.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی ابراز خشنودی از اینکه تولیدکننده‌ها با همکاری اتاق بازرگانی نسبت به صادرات محصولات خود مبادرت می‌کنند، اضافه کرد: این موضوع نشان می‌دهد که آذربایجان‌غربی در زمینه تولید و عرضه چیپس میوه از ظرفیت بزرگی برخوردار است که باید در کانون توجه قرار گیرد.

دمکری در ادامه یکی از راه‌های تسهیل در هر نوع فعالیت تولیدی از جمله چیپس میوه را رفع موانع صدور مجوزهای بخش کشاورزی دانست و گفت: در این راستا سیاست‌های حاکم بر صدور مجوز فعالیت‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی نیازمند بازبینی و تجدیدنظر و اصلاح است.

وی تصریح کرد: متاسفانه اقدام موثر و کافی برای شناخت مردم ازچیپس میوه در استان انجام نشده است، حال آنکه می‌طلبد در این زمینه گام برداشته شود.

این مقام مسوول بیان کرد: به دلیل عدم اطلاع‌رسانی و عدم شناخت مردم از فواید میوه‌های خشک و امکان جایگزینی آن به جای تنقلات شیرین و نمکی، استفاده از آنها در حال حاضر در بین مردم چندان معمول نیست.

میوه خشک، چیپس میوه یا اسلایس میوه جایگزین بسیار خوبی ، برای چیپس های صنعتی به علت داشتن ارزش غذایی بالا محسوب می‌شود میوه خشک طی سالیان اخیر طرفداران و خریداران زیادی در کشور پیدا کرده است به خصوص افرادی که به‌ سلامتی بیشتر اهمیت می‌دهند میوه خشک را دست‌ کم نمی‌گیرند.حال آنکه با همین میوه‌های خشک می‌شود چرخ اقتصاد یک خانواده، شهر و حتی کشور را به حرکت درآورد.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا