اخبار روز

سرلشکر موسوی: تفکر تسلیم‌شدن مقابل دشمن در جبهه مقتدر مقاومت مردود است

سرلشکر موسوی: تفکر تسلیم‌شدن مقابل دشمن در جبهه مقتدر مقاومت مردود است

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری برگزیده های ایران، امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در نشست صمیمی تبادل اطلاعات و تحلیل وضعیت منطقه با دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، با تبریک ۲۴ مهر سالروز تأسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به دانشجویان، تلاش، خستگی‌ناپذیری و اعتقاد به هدف را از مهمترین عوامل تحمیل اراده بر دشمنان و پیروزی دانست و تأکید کرد: برای رزمنده مخلص راه خدا در هر نقطه جهان، هیچ بن‌بستی وجود ندارد.

فرمانده‌کل ارتش خطاب به افسران و فرماندهان آینده ارتش ابراز کرد: مرور تاریخ از سال‍های دور تا امروز درس‍ها برای ما و عبرت‍های بسیار برای دشمنان دارد.

وی افزود: در سال‍های دفاع مقدس نه‌فقط دشمن بعثی که ده‌ها کشور هر آنچه می‍‌خواستند و می‌توانستند برای شکست جمهوری اسلامی پای کار آوردند اما ما با تحمیل اراده و گرفتن ابتکار عمل از دشمن، با ده‌ها اقدام راهبردی و راه‌کنش‍های منتج از آن، پیروز شدیم.

فرمانده‌کل ارتش ادامه داد: عملیات کمان۹۹ با پرواز غافلگیرانه ۲۰۰ فروند جنگنده نیروی هوایی با عبور از لایه‌های متعدد و قدرتمند پدافند هوایی دشمن، سازمان رزم آنها را به‌هم ریخت و مسیر جنگ تحمیلی را عوض کرد و همزمان با رزم بی‌امان در زمین و دریا، راهبرد تصرف یک‌هفته‌ای ایران، به پشیمانی و شکست دشمن و در نهایت به اثبات حقانیت جمهوری اسلامی انجامید.

وی با ذکر شباهت‍ها و اشتراکات بسیار حوادث منطقه، فلسطین و طوفان الاقصی با حوادث و نقاط برجسته سال‍های جنگ تحمیلی خاطرنشان کرد: تفکر تسلیم شدن مقابل دشمن در لشکریان حزب‌الله و جبهه مقتدر مقاومت مردود است و با وعده الهی، نقطه عطف و ماندگار تاریخ مبارزات مردم عزیز فلسطین در پانزدهم مهرماه به پیروزی نهایی مردان و زنان و کودکان مظلوم و بی‌گناه و تسریع روند اضمحلال رژیم جعلی و جنایتکار اشغالگر قدس خواهد انجامید.

سرلشکر موسوی خطاب به افسران جوان ارتش، برنامه‌ریزی و تلاش برای حفظ آمادگی ارتش متناسب با هر شرایطی را لازم دانست و با تأکید بر استمرار مسیر تربیت افسران انقلابی اضافه کرد: نسل امروز ارتش، مشحون از فلاحی‌ها، صیادها، بابایی‌ها‌، ستاری‌ها و همتی‌هاست و پیروان راه آن شهیدان والامقام، منادیان اقتدار امروز و  فردای ایران سربلند اسلامی‌اند.

در نشست صمیمی ۴ساعته فرمانده‌کل ارتش با دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش که در مرکز اجتماعات شهید فلاحی آن دانشگاه برگزار شد، امیر سرلشکر موسوی  به سؤالات دانشجویان در خصوص تهدیدات موجود، وضعیت منطقه، آمادگی و مأموریت‍های اطلاعاتی عملیاتی ارتش پاسخ داد.

جلسات و نشست‍های صمیمی فرمانده‌کل ارتش به‌شکل مستمر با افسران دانشگاه‌های افسری و مراکز آموزش درجه‌داری و همچنین با دانشجویان دافوس ارتش، ماهیانه برگزار می‌شود.

/+

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا