اخبار ورزشی

سرلک: می‌خواهم حرف و حدیث‌ها را از بین برده و دوباره خودم را ثابت کنم/ هدف اصلی‌ام مدال المپیک است

سرلک: می‌خواهم حرف و حدیث‌ها را از بین برده و دوباره خودم را ثابت کنم/ هدف اصلی‌ام مدال المپیک است

– اخبار ورزشی –

علیرضا سرلک در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران در مورد اینکه چه برنامه‌ای برای رسیدن دوباره به دوبنده وزن اول تیم ملی در سال المپیک دارد، اظهار داشت: فکر می‌کنم امسال در چرخه تغییراتی ایجاد شده که سهمیه‌ای برای استان‌ها تعریف نشده است و احتمالاً باید از مسابقات استانی استارت بزنم تا بعد از آن در مسابقات قهرمان کشوری کشتی بگیرم. به خاطر المپیک، سال حساسی است و همین مسئله احتمالاً چرخه را با تغییر همراه می‌کند.

وی که سال گذشته در آستانه جام تختی به دلیل آسیب‌دیدگی نتوانست چرخه مسابقات جهانی را ادامه دهد و بعد از آن نیز انتخابی بازی‌های آسیایی را به ابراهیم خواری باخت، در این مورد تصریح کرد: دنده‌ام شکسته بود و از مسابقه دور بودم. در کشتی انتخابی با خواری جو برایم سنگین بود. به نوعی باید از اسم و عنوان قبلی‌ام دفاع می‌کردم. به هرحال مردم و مربیان از من انتظار داشتند و فکر به همین موضوع کارم را سخت کرد.

سرلک در ادامه افزود: هدفم این است که در چرخه امسال با آمادگی خوبی بیایم و حرف و حدیث‌ها را از بین برده و دوباره خودم را ثابت کنم.

این کشتی‌گیر لرستانی تأکید کرد که برای سبک وزن، اضافه وزن ندارد و گفت: وزن عادی‌ام بین ۶۰ تا ۶۱ کیلوگرم است. من در لیگ خیلی راحت سر وزن می‌رسم و مربیان در جریان هستند. در حالی که این رقابت‌ها دو کیلوگرم ارفاق وزن دارد، من نیم کیلو هم پایین‌تر از وزن هستم. مسئله فقط روحی روانی است که به امید خدا باید آن را حل کنم.

علیرضا سرلک در پاسخ به این پرسش که چقدر حضور در المپیک انگیزه بازگشت دوباره او به تیم ملی است، خاطر نشان کرد: همیشه به المپیک فکر کردم. روزی که وارد کشتی شدم، اصلاً هدفم ورزش قهرمانی و رسیدن به این جایگاه نبود، بیشتر به خاطر شرایط نوجوانی به سالن کشتی رفتم، اما از زمانی که کشتی برایم دیگر جدی شد، فقط به مدال المپیک فکر کردم و چندین سال است که هدف اصلی من رسیدن به آن است. امیدوارم این بار زحماتم به بار بنشیند و به چیزی که برایش تلاش می‌کنم، برسم.

وی با اشاره به کمک فنی رضا یزدانی در لیگ به او، تأکید کرد: او خودش کشتی‌گیر خوب و قهرمان بزرگی بوده و راهی را در کشتی رفته است که تجریبات زیادی دارد. نکات فنی خیلی خوبی را به ما می‌گوید، او خیلی از نظر فنی خوب است. خودش نیست، اما خدای او که هست، نکاتی که می‌گوید خیلی هم از نظر فنی و هم روحی به من کمک می‌کند.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا