فرهنگ و هنر

سلوان مومیکا، عامل آتش زدن قرآن در سوئد کیست؟

سلوان مومیکا، عامل آتش زدن قرآن در سوئد کیست؟

به گزارش «مبلغ»- روزنامه DN نوشت که کارل واهترا(Carl Vahtra)، جامعه شناس سوئدی، با سلوان مومیکای افراطی ملاقات کرده است. وی می‌گوید که مومیکا یک کلاهبردار نادان و گستاخ است. این کارشناس سوئدی گفت که سلوان مومیکا، بر خلاف دیگر شبه نظامیان، هیچ سابقه عمل سیاسی یا نظامی خاصی ندارد و هیچ فعالیت اجتماعی هم نداشته و چیزی برای از دست دادن ندارد.

وی گفت: تجربه مومیکا با دستگیری تحقیرآمیزش در عراق توسط گردان‌های امام علی(ع) به پایان رسید. آنها پس از اینکه متوجه شدند وی از یک اسرائیلی درخواست کمک نظامی کرده است او را اخراج کردند. اما به دلیل مستند نبودن این همکاری مومیکا آزاد شد و تلاش کرد تا با موساد ارتباط برقرار کند. در همان زمان، سلوان به گروه‌هایی در کردستان عراق پیشنهاد همکاری داد اما درخواست او رد شد، زیرا او انسان ضداجتماعی و به دنبال شهرت بود.

این کارشناس سوئدی در مورد شهرت اخیر سلوان مومیکا و ارزیابی خود از اقدامات وی گفت: سلوان یک شخصیت متزلزل است که هیچ گونه فرهنگی ندارد. تنها چیزی که او می‌خواهد جلب توجه است؛ او می‌خواهد یک شخصیت مهم باشد. فکر می‌کنم او خودش احساس می‌کند که چیزی را نمایندگی نمی‌کند. او اهل هرج و مرج، فردی مخرب و دارای ویژگی‌های شیادی و فریبکاری است و از گسترش بحران قرآن‌سوزی بهره می‌برد. او برای کسب شهرت و نه چیز دیگر سعی در تقلید از دیگران داشته است.

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا