اخبار ورزشی

سکوت عجیب فدراسیون در ماجرای فغانی؛ او هنوز ایرانی است!

سکوت عجیب فدراسیون در ماجرای فغانی؛ او هنوز ایرانی است!

تصمیم علیرضا فغانی برای اخراج آیمن حسین عراقی جنجالی‌ترین اتفاق جام ملت‌های آسیا تا امروز بوده و واکنش‌های زیادی را به دنبال داشته است. عراقی‌ها از زمان حذف به شدت علیه فغانی موضع گرفته‌اند و حتی کرار جاسم هم به داور ایرانی حمله کرده است. در طرف هم کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) بیانیه‌ای منتشر و در آن رفتارهایی که علیه فغانی انجام شده را محکوم کرد. تندترین واکنش به حملات و موضع‌گیری‌های عراقی‌ها اما نه از طرف فدراسیون فوتبال ایران، که از سمت فدراسیون فوتبال استرالیا شد. آن‌ها با رفتاری جالب و مثال‌زدنی یک بیانیه منتشر کردند کردند و پشت علیرضا فغانی درآمدند.

فدراسیون فوتبال استرالیا درحالی به این شکل از داور خود حمایت کرده که فغانی اصلا اهل این کشور نیست و تنها چند سال است که راهی آنجا شده است. در طرف مقابل اما فدراسیون فوتبال ایران تا این لحظه هیچ واکنش خاصی نسبت به اتفاقات اخیر نشان نداده و تنها حمایتی که از سمت ایران بوده مربوط به صحبت چند کارشناس داوری و استوری‌های فوتبالی‌هاست. حتی خداداد افشاریان، رئیس کمیته داوران ایران هم در واکنش به سوالی درباره فغانی گفت که او اصلا از ایران به مسابقات نرفته و به این شکل پشت داوری که سال‌های برای فوتبال این کشور افتخار آورده را خالی کرد.

علیرضا فغانی یکی از مشهورترین داوران جهان است و خیلی هم نیازی به حمایت افشاریان ندارد ولی این اتفاقات به خوبی نشان داد که چه تفکری پشت حذف او بوده و صاحبان تصمیم در داوری ایران تا چه اندازه با فغانی مشکل دارند. اگر علیرضا فغانی از طرف فدراسیون فوتبال استرالیا وارد جام ملت‌ها شده، به دلیل کج‌سلیقگی تصمیم‌گیران داوری در ایران است و قضاوت بازی افتتاحیه نشان داد او همین حالا که به قول آقایان در آستانه خداحافظی قرار دارد هم چند سر و گردن از بقیه داوران آماده‌تر است.

درست است که علیرضا فغانی زیر نظر فدراسیون فوتبال استرالیا به جام ملت‌ها رفته ولی او هنوز هم ایرانی است و حمایت فدراسیون فوتبال کمترین کار در حق کسی بود که سال‌های برای ایران افتخارآفرینی کرده است.

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا