لرستان

شهید سلیمانی رهبری را فراتر از خطوط می‌اندیشید

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران از خرم‌آباد، آیت الله مبلغی در مراسم دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی که در مصلی الغدیر برگزار شد، عنوان کرد: در وصف شهید قاسم سلیمانی دوست و دشمن سخن‌ها گفته‌اند و او را یک شخصیت ممتاز قلمداد کرده‌اند، او یک استراتژیک بود عمق نگاه راهبردی داشت دشمن شناس بود و تاکتیک دشمن را خوب می‌شناخت.

وی افزود: شهید سلیمانی شجاعت و تدبیر داشت در کار خود سر از پا نمی‌شناخت و همواره حضور مداوم داشت.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: اینکه چرا یک شخصیت این همه امتداد اجتماعی پیدا کرد و بدون اغراق تا حد سردار دلها پیش تاخت و همچنان کانون احساس و محبت همه از مقام معظم رهبری تا مردم است، موضوعی مهم و قابل توجه است.
 
آیت الله مبلغی تاکید کرد: برای ما و جوانان و همه کسانی که تربیت نسل انقلاب را به خوبی درک کنند این مسئله مهم است که شهید قاسم چه شخصیتی بود، باید در این خصوص تحلیل اساسی انجام داد.

وی گفت: شهید سلیمانی شخصیت دینی و اسلامی است، بنابراین با تحلیل مادی نمی‌توانیم تحلیل واقع بینانه و دقیق را ارائه کنیم زیرا از این مسیر راه به جایی نمی‌بریم، بلکه باید مولفه‌های دینی و معنوی را به کار انداخت.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان بیان کرد: یکی از مولفه‌ها برای تحلیل شخصیت‌های دینی و معنوی رجوع به اهل بیت و روایات است، بنابراین برای تحلیل شخصیتی بزرگ همچون سردار سلیمانی باید به روایات اهل بیت مراجعه کرد.

آیت الله مبلغی از ویژگی‌های شخصیتی سردار شهید سلیمانی را با رجوع به روایات اهل بیت اخلاص وی عنوان کرد و گفت: شهید سلیمانی خود را برای خدا خالص کرد و خدا هم او را خالص کرد.

وی افزود: شهید سلیمانی حقیقتا به دنبال خیر بود و هوای نفس را فرو انداخته بود، او از درون ساخته و تغییر پیدا کرده بود و به تعبیر مقام معظم رهبری ملی‌ترین انسان ایران بود‌.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان گفت: ویژگی دیگر شهید سلیمانی این بود که مرد اصل و فرع بود یعنی فروع را به اصول رجوع داد، او رهبری را فراتر از خطوط می‌اندیشید.

آیت الله مبلغی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی شخصیتی نسل شناس و آدم احساس بود، خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی معدنی تمام نشدنی است و عامل تثبیت انقلاب، رهبری و ارزش‌های اخلاقی و انسانی است.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان در پایان صحبت‌های خود به شرایط استان اشاره کرد و گفت: حق مردم نجیب و ولایت مدار لرستان بسیار زیاد است، امیدواریم از فضای خوبی که فراهم شده حرکت بیشتری در راستای خدمت به این مردم انجام شود.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا