اخبار روز

ضرغامی: ۵۶۱۱ تخت به ظرفیت مجموعه‌های اقامتی اضافه می‌شود

ضرغامی: ۵۶۱۱ تخت به ظرفیت مجموعه‌های اقامتی اضافه می‌شود

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری برگزیده های ایران، عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، گفت: بمناسبت دهه فجر افتتاح‌هایی در حوزه صنایع دستی و میراث فرهنگی خواهیم داشت. بخشی از پروژه های ما که اعتبار خوبی هم دارد در اسفندها افتتاح می‌شود و می خواهیم تراکم افتتاح در دهه فجر نداشته باشیم.

ضرغامی: رونق گردشگری موجب افزایش اشتغال می‌شود

وی افزود: با این پروژه‌ها ۵۶۱۱ تخت به ظرفیت مجموعه‌های اقامتی ما اضافه می‌شود.

وزیر گردشگری درباره نمایشگاه گردشگری امسال کشورمان، بیان کرد:  آقای زوراب دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی مهمان ویژه‌ من در نمایشگاه گردشگری امسال است و این نمایشگاه به مراتب گسترده‌تر از سال‌های آینده خواهد بود و از ۲۳ بهمن به‌مدت ۴ روز آغاز خواهد شد.

ضرغامی در ادامه سخنان خود گفت: به ما می‌گویند لیونل مسی یک ویدئوی گردشگری پر کرده و ببینید چه کار خوبی  است و چرا شما این کار را نمی‌کنید؟ من هم می‌گویم ببینید لیونل مسی به خاطر نامش چند ده میلیون دلار برای توزیع ویدئو در فضای مجازی می‌گیرد. من شنیدم که آقای صادق بوقی گیلان یک ویدئو تهیه کرده و مردم را به غرفه گیلان دعوت کرده است. حتماً تأثیرات این ویدئو در استان گیلان از ویدئوی مسی بیشتر است و ما جلوی او را نمی‌گیریم خیلی هم خوب است.

وی درخصوص تمهیدات در نظر گرفته شده برای جذب گردشگران گفت: میز گردشگری ما در حوزه زیارت بسیار جدی است و ما حداقل سه حوزه مهم زیارتی داریم که سعی می‌کنیم هماهنگی‌های لازم را داشته باشیم. شوراهایی را تشکیل داده‌ایم و مسائل آنجا را ویژه می‌بینیم؛ خوشبختانه زیارت به شکلی است که چه در گردشگری خارجی و چه در گردشگری داخلی یک زمینه معنوی میان مردم وجود دارد.

وزیر گردشگری گفت: برای مشهد، قم و شیراز برنامه‌ریزی ویژه‌‌ای کرده و جلسات مستقلی با این سه حوزه داریم و متولیان استان، تولیت‌ها و استانداران نیز حضور می‌یابند و برخی از جلسات در سطح بالا و حتی در خدمت رئیس‌جمهور و معاون اول تشکیل می‌شود.

ضرغامی اضافه کرد: کسانی که خیلی علاقه‌مندند گردشگری زیارتی را جدا کنند، حتی سخت‌شان است از گردشگری اسمی ببرند و تأکید می‌کنند که فقط بحث زیارت مطرح شود، البته من این را قبول ندارم. رهبر معظم انقلاب چند وقت قبل که به اسفراین رفته بوده‌اند و از ارگ مشهور ساسانی بازدید داشتند، گفته بودند که چرا تبلیغ نمی‌کنید که مردم و گردشگران بیایند و از این بنای قابل افتخار تمدنی ما بازدید کنند؟

وی ادامه داد: ایشان فرموده بودند مثلا از این مسیر ۲۰ میلیون زائر عبور می‌کند که به مشهد برود، می‌توانید برنامه‌ریزی کنید که همه به اینجا بیاید.

وزیر گردشگری گفت: آمار ما نشان می‌دهد هم‌اکنون کسانی که به زیارت می‌روند، یک وقت محدودی از روز را برای زیارت در نظر می‌گیرند و بقیه اوقات را به سیاحت و تفریح می‌پردازند.

ضرغامی گفت: برخی یک نگاه مکانیکی دارند و دائماً دنبال این هستند بگویند زیارت غیر از گردش است و حتی در مجلس شورایی را تحت این عنوان پیشنهاد کرده بودند که ما در مجمع تشخیص مصلحت حضور پیدا کردیم، توضیح دادیم. مهم‌ترین استدلال من در مجمع این بود که آیا شما می‌خواهید یک گردشگری دینی و یک گردشگری سکولار داشته باشید؟ حتما نظام جمهوری اسلامی قائل به این تفکیک نیست. سیاحت ما با زیارت ما آمیخته است و نباید این دو را از هم جدا کند.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا