بین الملل

طرح خطرناک تل‌آویو در رفح/ سیلی السنوار و همرزمانش به آمریکا

طرح خطرناک تل‌آویو در رفح/ سیلی السنوار و همرزمانش به آمریکا

به گزارش برگزیده، عطوان با اشاره به تحولات غزه، به واکنش نشان ندادن فرماندهان گردان های شهید «عزالدین القسام» شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به طرح توطئه آمیز پاریس پرداخت و آن را بزرگترین واکنش در حد خود دانست.

وی در ادامه از طرح خطرناک آتی رژیم صهیونیستی در به راه انداختن کشتار در غزه برای بیرون راندن ساکنان غزه به سمت سینا خبر داده است.

به گزارش ایرنا، این تحلیلگر با بیان اینکه تاکنون فرماندهان حماس در غزه از پاسخ به پیش نویس توافق آتش بس مطرح شده در نشست روسای سرویس‌های اطلاعاتی مصر، قطر، رژیم صهیونیستی و آمریکا در پاریس خودداری کرده‌اند، این توافق را نه تنها دامی برای آزادی اسیران دانست، بلکه هدف از آن را، جمع آوری اطلاعات از اسیران و شبکه تونلی مقاومت عنوان کرد و هوشیاری و درایت«یحیی السنوار»،«محمد الضیف»،«مروان عیسی» و «محمد السنوار» را ستود.

وی در ادامه به کشتار بی سابقه رژیم صهیونیستی در رفح در دورترین منطقه جنوبی باریکه غزه اشاره کرد که از روز شنبه با شدت تمام شروع شده و شمار زیادی تاکنون در این حملات به شهادت رسیده‌اند.

عطوان نوشت: هدف از این کشتارهای اسرائیل در شهر رفح که در آن بیش از یک میلیون غیرنظامی وجود دارد و شمار زیادی از آنان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند، مجبور کردن آنها به ترک غزه و رفتن به سینا است. یکی از ساکنان غزه گفت که آنها در برابر دو گزینه قرار دارند، ماندن و شهادت یا رفتن به سمت مرز مصر.

این تحلیلگر جهان عرب در ادامه به رنج بردن ساکنان غزه در رفح از گرسنگی شدید به نرسیدن کمک ها و نیز تمام شدن ذخایر سازمان آنروا و شرایط نامساعد آب و هوایی اشاره کرد.

وی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی خواستار محو ملت فلسطین از صحنه با حمایت آمریکا، کشورهای اروپایی، استرالیا و کانادا است.

عطوان تاکید کرد: گردان‌های القسام تسلیم نخواهند شد و فرماندهان آن توافق تبادل خدعه آمیز اسرا را نخواهند پذیرفت. عدم واکنش فرماندهان حماس به مثابه سیلی به دولت آمریکا و رئیس جمهور آن و نیز «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آن است که سفر منطقه ای خود را به اراضی اشغالی، عربستان، مصر و قطر را برای بازار گرمی بسته دروغهایش، شروع خواهد کرد. در راس دروغ های وی، توافق آتش بس موقت و برپایی کشور فلسطین روی کاغذ خواهد بود.

۳۱۱۳۱۱

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا