اخبار روز

«طوفان‌الاقصی» نبردی که نباید صرفاً از جنبه نظامی به آن نگاه کرد/ فلسطین مسئله نخست افکار عمومی جهان شده است

«طوفان‌الاقصی» نبردی که نباید صرفاً از جنبه نظامی به آن نگاه کرد/ فلسطین مسئله نخست افکار عمومی جهان شده است

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برگزیده های ایران، گسترش موج همبستگی در ملت‌های آزاده و صاحبان وجدانهای بیدار با مردم مظلوم فلسطین به‌ویژه در نوار غزه از نتایج مهم نبرد طوفان الاقصی و جنایات وحشیانه و ضدبشری رژیم صهیونیستی است که نه‌تنها کشورهای عربی و اسلامی بلکه کشورهای غربی را فرا گرفته است که حاکمان آنها و در رأس آنها آمریکایی‌ها به حمایت آشکار و بی‌حدوحصر از جنایات اشغالگران پرداخته‌اند و مشارکت مستقیم در کشتار مردم مظلوم فلسطین در غزه دارند.

بی‌آبروشدن سخنگوی ارتش اسرائیل در جهان/ ارسال پیام تهدید برای مردمی که تمام وسایل ارتباطی آنها قطع شده است
وزیر اسپانیایی خطاب به سران اروپا: ما را شریک جنایت نسل‌کُشی در غزه قرار ندهید

ویدئویی از حمایت پرشور طرفداران تیم فوتبال الزمالک مصر از فلسطینیان مظلوم با شعار جان ما فدای فلسطین نشان‌دهنده بازگردانده شدن مسئله فلسطین از حاشیه به متن جوامع عربی و اسلامی و حتی به متن افکار عمومی جهان است. مسئله فلسطین در وجدان و ذهنیت ملت‌های عربی و اسلامی دوباره احیا شده است.

تظاهرات گسترده و میلیونی در چهار گوشه جهان به‌ویژه در کشورهای عربی و اسلامی نشان می‌دهد که فلسطین چه جایگاه عظیمی در دل و جان ملت‌ها دارد، اما متأسفانه این مسئله برآیندی در سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌های بیشتر دولت‌ها و حکومت‌های عربی و اسلامی ندارد و دلیل آن هم به ماهیت  غیردموکراتیک بودن و غیرانتخابی آن‌ها بازمی‌گردد.

/+

 

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا