اجتماعی

عبور ۴۳۰ هزار زائر اربعین تا ۲ شهریور از مرزهای کشور

عبور ۴۳۰ هزار زائر اربعین تا ۲ شهریور از مرزهای کشور

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران از کرمانشاه، سردار سرتیپ محمد شرفی امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته تلاش کردیم ماموریت اربعین امسال را بهتر از سال های گذشته به انجام برسانیم و خوشبختانه تاکنون نیز همه چیز طبق روانه و برنامه پیش رفته است.

وی عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که سعی شد در مأموریت اربعین امسال حتما مدیریت شود بحث ترافیکی بود که خوشبختانه امسال وضعیت بسیار بهتری داریم و گره‌های ترافیکی جاده‌ها خصوصاً در نقاط منتهی به پایانه‌های مرزی برطرف شده است.

شرفی گفت: برای مدیریت بار ترافیکی‌ها جاده‌ها، ۱۷۰۰ تیم از پلیس راه و راهور در محورهای مواصلاتی، شهرهای محل تردد زوار و پایانه‌های مرزی مستقر شده‌اند و به صورت شبانه‌روز حضور دارند.

جانشین معاون هماهنگ کننده فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی افزود: همچنین برای تأمین امنیت زائران، راه‌های محل تردد زوار، پایانه‌های مرزی، پارکینگ‌ها و غیره ۲۰۰۰ واحد گشتی پلیس مستقر شده‌اند تا ضمن تامین امنیت، خدمات لازم را به زائران ارائه کنند.

وی با بیان اینکه در مجموع ۳۷۰۰ نیروی پلیس در جاده‌ها و پایانه‌های مرزی کار تامین امنیت ترافیکی و محیطی را برعهده دارند گفت: فرماندهان انتظامی ۶ استان درگیر در مأموریت اربعین به عنوان روسای قرارگاه های فرعی نظارت کاملی بر خدمات رسانی‌های صورت گرفته به زوار دارند تا ان‌شاالله این افراد سفر معنوی خود را به انجام برسانند.

شرفی بیان کرد: از ابتدای ماه صفر و با آغاز رسمی سفرهای اربعین تا امروز ۴۳۰ هزار زائر از مرزهای مهران، شلمچه، چذابه، خسروی، تمرچین و باشماق به عتبات عالیات سفر کرده‌اند.

جانشین معاون هماهنگ کننده فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی گفت: در این هفت روز بیشترین ترددها به ترتیب از مرزهای مهران در استان ایلام، شلمچه و چذابه در خوزستان و خسروی در استان کرمانشاه صورت گرفته است.

وی به امکانات خوب ایجاد شده در مرز خسروی هم اشاره کرد و افزود: پیشنهاد می‌کنیم زائران گرامی با توجه به ازدحام جمعیتی که در مرز مهران وجود دارد، پایانه خسروی را که از امکانات و ظرفیت‌های خوبی برخوردار است را برای سفر خود انتخاب کنند.

شرفی عنوان کرد: خوشبختانه خسروی از زیرساخت‌های بسیار خوبی برخوردار بوده و زائران با توجه به افزایش گیت‌های این مرز بسیار راحت‌تر می‌توانند وارد خاک عراق شده و به کربلای معلی و عتبات عالیات مشرف شوند.

/.

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا