اجتماعی

فارس من| تجمع دانشجویان مقابل وزارت بهداشت؛ آقای وزیر! امتحانات حضوری و خوابگاه‌ها را دریابید!

به گزارش خبرنگار سلامت برگزیده های ایران،دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی و داروسازی کشور نسبت به برگزاری امتحانات به صورت حضوری معترض هستند؛ضمن اینکه این دانشجویان نسبت به فعال شدن کامل خوابگاهها با ظرفیت کامل و بی توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز انتقاد دارند.

این دانشجویان با راه اندازی کمپینی در سامانه «فارس من» برگزیده های ایران، نسبت به این موضوع انتقاد داشته‌اند.

امروز نیز تعدادی از دانشجویان رشته داروسازی با تجمع مقابل وزارت بهداشت نسبت به این موضوعات اعتراض کردند.

 همچنین دانشجویان علوم پزشکی کشور با نگارش نامه‌ای خطاب به وزیر بهداشت اعتراض خود را اعلام کرده‌اند.

در این نامه آمده است:وزیر انقلابی ما را چه شده است که اجازه دادیم برخی مدیران وزارت بهداشت، شرایط بیماری را عادی انگاری کردند و در حالی که در سال گذشته با همین تعداد بیمار رنگ کشور قرمز بود و الان با تعداد کشته‌های روزانه برابر با میانگین تعداد کشته‌های روزانه جنگ تحمیلی، شرایط بیماری عادی انگاری شده و برخی مدیران وزارت بهداشت جان و سلامت مردم و دانشجویان را با حضوری کردن امتحانات و تصمیمات مخربشان به بازی گرفتند و مدیرانی که باید خود الگوی جامعه در رعایت پروتکل‌ها باشند، الگوی بسیار بدی برای مردم و سایر سازمان‌ها شدند.در جنگ دشمن بعثی هموطنان را کشت اکنون تصمیمات مدیران وزارت بهداشت جان هموطنان را می‌گیرد.

آقای وزیر! باتوجه به تاثیر ۵٠ درصدی واکسن‌های کشور بر سویه دلتا و همچنین کاهش چشمگیر اثر واکسن به مرور زمان و باتوجه به کامل نشدن واکسیناسیون مردم و تنها پوشش ۶٠ درصد مردم با دو دوز واکسن، و با توجه به گسترش سویه امیکرون مسری‌ترین ویروس دنیا که چندین برابر دلتا انتقال پیدا می‌کند و در نتیجه در کشورهای دیگر تعداد بیماران کرونایی رکورد زده است، و با توجه به اینکه امیکرون برخلاف دلتا روی جوانان ١٨ تا ٣٠ سال موثر است و این دقیقا بازه سنی دانشجویان است و از طرفی واکسن را بی اثر کرده و از آنجا که اگر دانشجو بیمار شود حتی فوت نکند بخاطر درگیری سه هفته‌ایی با بیماری تمام امتحانات را از دست خواهد داد و به سایر مردم و خانواده‌اش منتقل خواهد کرد و باعث مرگ ‌آن‌ها خواهد شد، لذا دانشجویان علوم پزشکی به خاطر حفاظت از سلامت و جان خود و خانواده و مردم و پخش نشدن امیکرون تا روستاها از طریق دانشجویان و بخاطر داشتن آسایش روانی و سلامت جسمانی برای مطالعه دروسشان، خواستار مجازی شدن امتحانات هستند.

آقای دکتر! چگونه پروتکلی است که هزاران دانشجو در یک ساختمان هستند و از صبح تا شب در اتاق‌های ده متری ۴ دانشجو با حمام دستشویی و آشپزخانه و وسایل و محیط مشترک قرار گرفتند و برخی مدیران وزارت بهداشت به این پروتکل بهداشتی می‌گویند، آیا مدیران وزارت و اساتید دانشگاه خود و خانواده‌شان حاضر هستند حتی یک شب در چنین محیطی بمانند؟ دانشجویان بسیاری از استرس گرفتن کرونا در محیط خوابگاه و دانشگاه‌ مشکل روحی و روانی پیدا کردند. باید خون گریست، چگونه می‌شود این مدیران که خود عامل رعایت نکردن پروتکل‌ها و قتل مردم هستند، مردم را به رعایت پروتکل‌ها دستور می‌دهند و بعد پیک‌ها را تقصیر مردم می‌اندازند؟

چندین مورد کرونا امیکرون در خوابگاه‌های مختلف گزارش شده است که پنهان شده است. آیا مدیران وزارت بهداشت و دانشگاه‌ها خوابگاه‌ها را محل تکثیر و پخش امیکرون با برگشت دانشجویان به تمام شهرها و روستاها می‌خواهند بکنند تا جان هزاران هموطن را بگیرند و پیک بعدی را ایجاد کنند؟ آیا این قتل نیست؟ از این تاریخ اگر هر دانشجویی و مردم بخاطر کرونا فوت کند مسئول قتلش این مدیران هستند.

آقای دکتر! با توجه به مصرف سالانه ٢٠٠ هزار میلیارد تومان بودجه کشور و مالیات کارگر وکشاورز در آموزش بی کیفیت حضوری و تکراری، آموزش مجازی با هزینه بسیار بسیار کمتر مزیت‌های بسیاری دارد و باتوجه به اینکه عصر فضای مجازی است باید تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کرد و در زمینه آموزش مجازی دانشگاهی در جهان نوآور و پیشگام می‌شدیم و در تمامی دروس رشته‌ها یکبار برای همیشه و برای همه، با کیفیت‌ترین محتوای آموزشی را تولید و برروی وبسایتی قرار میدادیم و برای همیشه در اختیار دانشجو و همه مردم جهان وکشور قرار می‌دادیم تا کشور به قطب علم و آموزش دانشگاهی و پیشرفت در جهان تبدیل می‌شد، نه که برگشت به عقب کنیم و بجای تولید محتوای با کیفیت آموزشی تمرکز بر حضوری کردن و پخش ویروس کنیم.

متاسفانه در تولید محتوای با کیفیت مجازی اصلا تلاش در خور نشد و بی کیفیت‌ترین محتواها تولید شد. آیا پای مافیای آموزش پزشکی در این مسایل درگیر است؟

آقای دکتر! باتوجه به مجازی بودن امتحانات این ترم تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی برتر جهان حتی با داشتن سوییت‌های خوابگاهی عالی تک نفره و باتوجه به اینکه بر خلاف ادعای مدیران وزارت بهداشت، به غیر از دانشجویان پزشکی ترم ۸ به بعد، ٩۵ درصد دانشجویان علوم پزشکی رشته‌های مختلف کشور آموزش‌شان حضوری نبوده وکاملا مجازی بوده و همچنین دروس در بیمارستان نداشتند و با توجه به اینکه جان و سلامت دانشجویان و مردم خط قرمز انقلاب و رهبری عزیز هستند، با عمل به قسم پزشکی خود، سریعا با مدیران متخلف برخورد و در دستوری انقلابی برای حفظ سلامت دانشجویان و مردم و پخش نشدن امیکرون در تمام شهرها و کشته نشدن هزاران هموطن، امتحانات این ترم دانشگاه‌های علوم پزشکی مجازی شود

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا