اجتماعی

فرمانده مرزبانی ایران: امنیت ‌زائران اربعین ‌برقرار است/ رصد پهپادی و بالگر‌دی مسیرهای اربعین

فرمانده مرزبانی ایران: امنیت ‌زائران اربعین ‌برقرار است/ رصد پهپادی و بالگر‌دی مسیرهای اربعین

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران از اهواز، سردار ‌احمدعلی گودرزی‌ در حاشیه بازدید از مرز شلمچه اظهار کرد: امنیت تردد زائران اربعین حسینی در مرزها برقرار است و هیچ گونه دغدغه ای در این زمینه وجود ندارد.

وی افزود: مرزها برای تردد زائران اربعین حسینی از امکانات مناسبی برخوردار هستند و در موضوع امنیت نیز مشکلی وجود ندارد.

فرمانده مرزبانی فراجا به افزایش ظرفیت گیت‌های گذرنامه در پایانه‌های مرزی ‌و مجموعه گیت‌های گذرنامه کشور عراق بر اساس تجارب سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: طرف عراقی همکاری بسیار خوبی با جمهوری اسلامی ایران داشت و این مهم شتاب یافتن تردد زائران اربعین حسینی را به همراه دارد.

سردار گودرزی افزود: همچنین در مرز چذابه مشکلی در تردد زائران اتباع خارجی به وجود آمده بود که پس از مذاکرات با طرف عراقی این مشکل رفع شده است.

فرمانده مرزبانی انتظامی کشور با اشاره به روند بازگشت زائران به کشور‌ اظهار کرد: در مرزها شاهد بازگشت زائران از کربلای معلی هستیم و این نشان از مدیریت مناسب زائران است.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه مشترک ایران و عراق گفت: گشت‌های همزمان با عراق و استفاده از سیستم های الکترونیکی و پهپادی و بالگردهای هوافراجا امنیت کامل را در مرزها ایجاد کرده و تا کنون موردی گزارش نشده است.

سردار گودرزی بیان کرد: زائران اتباع خارجی که از مرزهای چذابه و شلمچه قصد تردد دارند حتما مدارک لازم را به همراه داشته باشند تا از سفر باز نمانند.

فرمانده مرزبانی انتظامی کشور گفت: ۶ هزار نیروی مرزبانی با استقرار در مرزها خدمات رسانی به زائران را بر عهده دارند، ضمن اینکه تمامی مرزهای هشت گانه به روی زائران باز هستند و زائران نزدیک ترین مرز را برای تردد انتخاب کنند.

/۷۳۵/.

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا