کرمان

فعالیت ۱۵۳ گروه جهادی امر به معروف و نهی از منکر در کرمان

فعالیت ۱۵۳ گروه جهادی امر به معروف و نهی از منکر در کرمان

به گزارش خبرگزاری برگزیده؛ علی شجاع‌حیدری، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان امروز، در نشست خبری به‌مناسبت هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به سخنی از امام حسین(ع)، گفت: سیدالشهدا(ع) پرچمدار امر به معروف و نهی از منکر هستند.
او با اشاره به دو اصل ۸ و ۹ قانون اساسی، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر در سه حوزه مردم نسبت به مردم، مردم نسبت به حاکمیت و حاکمیت نسبت به مردم انجام می‌شود و براساس قانون هیچ فرد یا نهادی حق ندارد برای این دو فریضه الهی مانع ایجاد کند زیرا هیچ نهادی از سیطره امر به معروف و نهی از منکرخارج نیست.
شجاع‌حیدری به جایگاه دینی امر به معروف و نهی از منکر نیز اشاره کرد و با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر هفتمین و هشتمین واجب و فریضه الهی هستند، افزود: شرط انجام این دو فریضه قدرت و عقلانیت است. افرادی که وارد این عرصه می‌شود باید در چهارچوب و با قدرت عمل کند و جزو نخبگان جامعه باشند.
او با بیان اینکه «امر به معروف و نهی از منکر، نهضت حسینی، جامعه متعالی» به عنوان شعار امسال هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر در نظر گرفته شده است، گفت: در قالب نهضت حسینی باید جامعه را به تعالی رساند و وظیفه ما در این راستا شناخت موانع و راه‌های رسیدن به این جامعه است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان به روز شمار این هفته اشاره کرد و تصریح کرد: برای امر به معروف و نهی از منکر ۱۸ عرصه احصا شده و ۱۵۳ گروه جهادی ثبت‌ شده در استان در این عرصه‌ها فعالیت می‌کنند. ۱۰۰ گروه جهادی دیگر نیز در حال ثبت است و برنامه ما این است که جمعیت ۱۵ هزار نفری را در قالب گروه‌های جهادی ساماندهی کنیم.
او از وجود بیش از ۶۰۰ شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات سطح استان، ۱۰۰ شورا در مساجد و محلات و ۶۹ شورا در اصناف کرمان خبر داد و گفت: شهید مرتضی ضیاعلی و شهید صغری مغفوری از شهدای امر به معروف و نهی از منکر استان هستند.
شجاع‌حیدری در پایان با بیان اینکه گزارشات مردمی در تمام حوزه‌های امر به معروف و نهی از منکر از طریق شماره ۰۹۰۱۸۱۳۸۷۰۹ در پیام‌رسان ایتا دریافت می‌شود، اظهار کرد: تا آخرین مرحله پیگیر این گزارشات هستیم.
۴۶

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا