چهارمحال و بختیاری

فیلم کوتاه «فگار» در حوزه هنری چهارمحال و بختیاری تولید شد

حجت‌الله شیروانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: حوزه هنری با همکاری دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری چهارمحال و بختیاری دو دوره است تولید آثاری را با رویکرد مقابله با آسیب‌های اجتماعی در دستور کار قرار داده که فیلم داستانی «فگار» جدیدترین تولید مشترک با این موضوع است.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری افزود: «فگار» داستان آسیب‌هایی است که امروز برخی خانواده‌ها با آن مواجه هستند، بیکاری، خشونت و مشکلات زنان سرپرست خانوار موضوعاتی است که در فگار به تصویر کشیده شده است و این فیلم تلاش دارد پیامدهای منفی این مشکلات را در بستر خانواده نشان دهد.

وی اظهار داشت: یکی از بهترین نحوه‌های مواجهه و راه‌های کم کردن و برجسته‌نمایی آسیب‌های اجتماعی جهت چاره‌اندیشی در مورد آنها هنر است و باید سعی شود هر ساله تولیدات بیشتری با موضوع آسیب‌های اجتماعی در استان در رشته‌های مختلف هنری انجام گیرد.

شیروانی گفت: فیلم نامه این فیلم را فاطمه مشرف و محسن دستگردی به صورت مشترک نگارش کرده‌اند که یکی از تولیدات کارگاه فیلمنامه‌نویسی حوزه هنری استان است.

شیروانی با اشاره به اینکه زمان فیلم «فگار» ۹ دقیقه است، افزود: «رضا یزدانیان » تصویربردار، «سینا کوهی فایق دهکردی» تدوینگر، «مهدخت اصغریان» برنامه ریز و گریم، «سجاد شیرازی» صدابردار و صداگذار و « سید صادق موسویان» مدیر تولید این اثر بوده‌اند و «زهرا امیرخانی»، «مصطفی رییسی فیل آبادی» و «فرشته قادری دهکردی» به عنوان بازیگر در آن ایفای نقش کرده‌اند.

وی یادآور شد: شمس‌الدین آل معصوم، میلاد غلامی، داود امینیان، اکرم راستی قهفرخی، هادی شریف‌پور، علی اسکندری، کورش قلی‌پور، رضا جوانبخت، پدارم فرخ‌نیا و آناهید قاسمی از دیگر عوامل این فیلم کوتاه هستند.

لازم به ذکر است که واحد هنرهای تصویری حوزه هنری تا کنون بیش از ۱۰ فیلم با موضوعات آسیب‌های اجتماعی تولید کرده است و در آینده نزدیک فیلم «فگار» با حضور هنرمندان ، علاقه‌مندان، مردم استان و عوامل فیلم اکران خواهد شد.

انتهای پیام/۶۸۰۳۶


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا