اخبار ورزشی

قریشی: ریسک دریبل زدن را قبول می‌کنم تا پرتعدادتر حمله کنیم/ ربیعی به راحتی تصمیمش را عوض نمی‌کند

قریشی: ریسک دریبل زدن را قبول می‌کنم تا پرتعدادتر حمله کنیم/ ربیعی به راحتی تصمیمش را عوض نمی‌کند

– اخبار ورزشی –

محمد قریشی در  گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران، در مورد آخرین وضعیت ذوب‌آهن در فصل بیست‌وسوم لیگ برتر، اظهار داشت: شرایط ما بازی به بازی بهتر می‌شود. با توجه به آنکه در بخش مدیریت، بازیکنان و کادر فنی تغییرات داشتیم، تیم متفاوت شده است. تیم ما جوان شده است و با حضور آقای ربیعی تفکرات جدیدی در تیم پیاده می‌شود. در چند سال اخیر، ذوب‌آهن از جایگاه دلخواهش فاصله گرفته بود و امیدوارم بتوانیم روند رو به رشدمان را حفظ کنیم.

ربیعی: از مدیران و هواداران فولاد تشکر می‌کنم/ اخلاق حرفه‌ای ایجاب می‌کند در ذوب‌آهن بمانم

وی در واکنش به طرح این موضوع که تیم ذوب‌آهن در دو بازی خارج از خانه خود رویکردی متفاوتی داشته است، تصریح کرد: برای ما بازی داخل یا خارج از خانه فرق نمی‌کند. امسال شرایط تیم از همه نظر متفاوت است و طبق تفکر جدیدی در میدان حاضر می‌شویم. قطعاً اگر حرف‌های ربیعی در زمین اجرایی شود، باورم این است که سال خوبی خواهیم داشت.

مدافع تیم فوتبال ذوب‌آهن خاطر نشان کرد: ما حتی در بازی داخل خانه مقابل سپاهان هم نمایشی خوبی داشتیم و روی دو اتفاق گل خوردیم. روی صحنه اول گل سپاهان، کارشناسان داوری اعتقاد داشتند که پنالتی به اشتباه از طرف داور اعلام شده است. در بازی‌مان با پرسپولیس هم اشتباه داوری رخ داد. به نظرم هر چه زودتر باید VAR وارد فوتبال‌مان شود تا وضعیت داوری ارتقا پیدا کند.

قریشی درباره اینکه با وجود ریسک بالای دریبل مدافعان، او این کار را انجام می‌دهد، گفت: در بعضی از بازی‌ها تلاش می‌کنم به فاز هجومی تیم کمک کرده و از خط دفاع شروع به دریبل می‌کنم. آقای ربیعی هم اجازه حضور مدافعان در فاز هجومی را بسته به شرایط و نوع بازی می‌دهد. من هم ریسک دریبل زدن را قبول می‌کنم تا پرتعدادتر در حمله ظاهر شویم.

وی در واکنش به یادآوری این موضوع که گل دوم سپاهان مقابل ذوب‌آهن روی دریبل او به ثمر رسید، اظهار داشت: بعضی وقت‌ها دریبل می‌گیرد، بعضی وقت‌ها هم نمی‌گیرد. البته که نباید مدافعان کار ریسکی انجام بدهند و به نوعی می‌توان گفت در بازی سپاهان روی این موضوع تنبیه شدیم. البته اگر مدافع پوشش داشته باشد و دریبل انجام بدهد، باز جای جبران وجود دارد.

کاپیتان تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره پیشنهاد همکاری فولاد خوزستان به محمد ربیعی و رد این درخواست توسط سرمربی سبزپوشان، تصریح کرد: سال گذشته محمد ربیعی با مس رفسنجان در جایگاه پنجم جدول قرار گرفت. روزی که او از این تیم جدا شد، به انتخاب خودش و آگاهانه به تیمی پیوست که پُر از بازیکن جوان است. قطعاً یک تفکری پشت این صحبت است و به همین راحتی تصمیم خودش را عوض نمی‌کند. امیدوارم بتوانیم در کنار هم  به آن چیزی که آقای ربیعی مدنظرش است، برسیم.

فولاد، منصوریان و ربیعی درگیر قانون نقل‌وانتقالاتی لیگ برتر/ سنگینی ترازوی قانون به سمت باشگاه‌ها؟

قریشی پیرامون تقابل تیمش با هوادار در هفته چهارم لیگ برتر، گفت: امسال همه تیم‌ها خوب هستند. نمی‌توان گفت این بازی راحت‌تر، یا آن بازی سخت‌تر است. همه تیم‌ها سطح خوب و بالایی دارند، اما ما هم در بازی پلن‌های خاص خودمان را داریم.

وی درباره قانون سقف قرارداد و تأثیر کاهش سهمیه‌ بازیکنان لیگ برتری، اظهار داشت: در کنار کاهش سقف قراردادها، سهمیه بزرگسالان کاهش پیدا کرده و سهمیه زیر ۲۵ سال کم و بعد به سهمیه بازیکنان خارجی اضافه شده است. مثلاً باشگاهی مانند ذوب‌آهن در چند سال اخیر فکر نمی‌کنم سه یا چهار بازیکن خارجی بیشتر داشته باشد. با چنین تصمیمی بسیاری از بازیکنان لیگ برتری به ناچار بیرون ماندند و از حوزه کسب درآمد خودشان محروم شدند. امیدواریم این قانون دوباره مورد کارشناسی قرار بگیرد.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا