اخبار ورزشی

لیگ برتر والیبال| سپاهان بازهم باخت/شکست مدعیان در روز بازگشت شهداب به مسیر پیروزی +جدول

به گزارش خبرنگار ورزشی برگزیده های ایران، دور برگشت مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران جام «سردار دل‌ها» امروز (یکشنبه ۱۲ دی‌ماه) با هفت دیدار در شهرهای ارومیه، مریوان، رفسنجان، گرگان، تهران، رامسر و گنبد پیگیری شد. دور برگشت لیگ برتر والیبال مردان درحالی آغاز شد که در هفته نبرد تیم‌های ۱۷ امتیازی (شهداب یزد، مس رفنسجان و شهرداری ورامین)، شاگردان ساسان خداپرست در تیم شهرداری ورامین، مقابل میزبان خود هورسان رامسر کاری از پیش نبردند.

هرچند که روی کاغذ این ورامینی‌ها بودند که هم به لحاظ تعدا برد (۵ برد)، امتیاز (۱۷ امتیاز) و رتبه جدول (دهم) از حریف بالاتر بودند، اما در نهایت شاگردان مسعود آرمات در تیم هورسان به بهترین شکل ممکن از امتیاز میزبانی استفاده کردند و در سه ست متوالی و با ثبت امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۸ بر ۲۶ و ۲۵ بر ۱۸ حریف را شکست دادند و به پنجمین پیروزی در لیگ برتر رسیدند.

این دیدار در مدت زمان ۹۵ دقیقه برگزار شد و تیم هورسان رامسر در ست اول اخطار تاخیر گرفت. در ست دوم و سوم بازی به ترتیب بهمن جهان‌دیده بازیکن شماره یک شهرداری ورامین و احسان دانش‌دوست بازیکن شماره ۷ هورسان رامسر به دلیل اعتراض به داوری، کارت زرد دریافت کردند. یونس حسن‌زاده و محسن ترابی به عنوان ناظر فنی و ناظر داوری، تیم نظارت را تشکیل دادند. داود نافعی و علی‌اکبر پاکدلان هم به عنوان داور اول و دوم، قضاوت داشتند.

برد شهدابی‌ها با سرمربی جدید 

شهداب یزد دیگر تیم ۱۷ امتیازی هفته چهاردهم، درحالی امروز به میهمانی گنبدی‌ها رفت که علیرضا طلوع‌کیان را به‌عنوان سرمربی جدید روی نیمکت خود داشت. در طرف مقابل اما شاگردان عظیم جزیده در شهرداری گنبد که در پایان دور رفت ۶ برد و ۱۹ امتیاز گرفتند و در رده ششم بودند، قصد داشتند با استفاده از امتیاز میزبانی و کسب هفتمین برد، از جایگاه ششمی خود صعود کنند. اما یزدی‌ها چنین اجازه‌ای به حریف ندادند.

این مسابقه ۳ بر صفر و با ثبت امتیازهای ۲۸ بر ۲۶، ۲۶ بر ۲۴ و ۲۵ بر ۱۶، به سود شهداب یزد پایان یافت تا طلوع‌کیان از اولین آزمون خود با یزدی‌ها سربلند بیرون آید. خلیل یگانه‌مجد، نورقلی نیازی و هادی مرتضوی به ترتیب ناظر فنی، ناظر ویژه و ناظر داوری این دیدار بودند که به مدت ۹۳ دقیقه طول انجامید. وحید پورکاشیان و حامد آقابراری نیز داوران اول و دوم بازی بودند. در این مسابقه امین علوی بازیکن شماره ۱۷ شهرداری گنبد در ست اول کارت زرد گرفت.

طلوع‌کیان: برای رسیدن به اهداف‌مان راه زیادی در پیش داریم

علیرضا طلوع‌کیان، سرمربی جدید تیم والیبال شهداب در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی برگزیده های ایران، اظهار داشت: با شروع نیم فصل دوم مسئولان تیم والیبال شهداب پیشنهادی را به من دادند و با بررسی شرایط پیشنهاد آنها را پذیرفتم. خوشبختانه این باشگاه ساختار خوبی دارد. ضمن اینکه بازیکنان خوبی هم در این تیم حضور دارند که می‌توانند به کادر فنی کمک کنند تا به اهداف خود برسیم.

وی ادامه داد: در آغاز دور برگشت به مصاف شهرداری گنبد رفتیم. این تیم در خانه عملکرد بسیار خوبی داشت و کار را برای هر تیمی سخت کرده بود، اما ما توانستیم با تدابیر خوبی که درنظر داشتیم بر این حریف غلبه کنیم. این تازه شروع کارمان است و باید همین روند را تا انتها حفظ کنیم.

سرمربی جدید تیم والیبال شهداب یزد خاطرنشان کرد: راه سخت و طولانی در پیش داریم، اما اصلاً نا امید نیستیم. شک ندارم با پتانسیلی که داریم می‌توانیم به اهداف خود دست پیدا کنیم. خوشبختانه شروع خوبی داشتیم و با تلاش بازیکنان و کادر فنی همین روال را ادامه خواهیم داد. بدون شک در ادامه لیگ بهتر خواهیم شد، چراکه برای شروع نیم فصل دوم زمان زیادی در اختیار نداشتیم.

مدافع عنوان قهرمانی شش‌تایی شد

آذرباتری ارومیه بعد از شگفتی‌سازی در پایان نیم‌فصل و تحمیل اولین شکست بر فولاد مبارکه سپاهان، این هفته گوی و میدان را به فولاد سیرجان ایرانیان واگذار کرد. شاگردان سعید رضایی در تیم فولاد سیرجان ایرانیان با نتیجه سه بر یک حریف قعر جدولی خود را شکست دادند. در این دیدار شاگردان رحمان رئوفی در تیم آذرباتری در ست دوم به امتیاز ۲۵ بر ۲۳ رسیدند تا فولادی‌ها با ثبت امتیازهای ۲۵ بر ۱۲، ۲۷ بر ۲۵، ۲۵ بر ۱۵ در ست‌ها اول، سوم و چهارم، به ششمین برد خود برسند.

این بازی در مدت زمان ۱۱۵ دقیقه انجام شد و در آن تیم آدرباتری ارومیه در ست اول و تیم فولاد سیرجان ایرانیان در ست چهارم کارت زرد تاخیر گرفتند. ضمن این که کمک مربی اول سیرجانی هم در ست سوم اخطار گرفت. محمدعلی امیدی، علی‌اصغر حاجی‌کاظمی، مهدی نویدی‌نو و حامد گرجی به عنوان ناظر فنی، ناظر داوری، داور اول و دوم، نظارت و قضاوت بازی را برعهده داشتند.

نارنجی‌پوشان پیروز دربی خودروسازان شدند

دربی جذاب خودروسازان با پیروزی نارنجی‌پوشان سایپا تمام شد؛ آن هم در شرایطی که تیم پیکان تا پایان هفته گذشته با ۹ برد و ۲۶ امتیاز در رده سوم جدول ایستاده بود، اما شاگردان ناصر شهنازی در تیم سایپا که دست کم ۱۰ پله پایین‌تر از حریف قرار داشتند، این هفته توانستند در یک رالی جذاب و پنج سته، حریف دیرینه و خودروساز خود را با نتیجه ۳ بر ۲ در خانه‌اش مغلوب کنند و به پنجمین پیروزی خود برسند.

در این دیدار حساس، سایپا در ست‌های اول، چهارم و پنجم به امتیازهای ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۲۰ و ۱۵ بر ۱۰ رسید. پیکان هم در ست‌های دوم و سوم موفق به کسب امتیازهای ۲۵ بر ۲۲ شد. نادر انصاری، محمد منصوری و اسماعیل صباغ به عنوان ناظر فنی، ناظر ویژه و ناظر داوری، تیم نظارت بازی را تشکیل دادند. امید فولادی‌وندا و میثم خوابی هم به عنوان داور اول و دوم، قضاوت بازی را برعهده داشتند.

مس رفسنجان شگفتی ساز شد

شاید به جرات به توان گفت چالشی‌ترین و جذاب‌ترین دیدار هفته چهاردهم، در شهر رفسنجان برگزار شد؛ جایی که تیم مس از قهرمان نیم‌فصل میزبانی کرد و در یک نبرد کاملا حساس موفق شد با نتیجه سه بر دو، میهمانش فولاد مبارکه سپاهان را شکست. این ناکامی درحالی در کارنامه شاگردان رحمان محمدی‌راد ثبت شد که تیم اصفهانی، هفته آخر نیم‌فصل اول را هم با شکست مقابل آذرباتری ارومیه تمام کرده بود.

در تقابل امروز فولاد شروع خوبی داشت و در ست‌های اول و دوم به ترتیب به امتیاز ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۲ رسید، اما میزبان در ست‌های سوم، چهارم و پنجم، حریف مدعی را غافلگیر کرد و با درج امتیازهای ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۹ و ۱۵ بر ۱۲، بازی را به سود خود تمام کرد تا ششمین برد خود و دومین شکست سپاهان را ثبت کند. حسین پورکاشیان، علی‌اکبر ثابتی‌پور، اکبر توکلی، محمد آقایی و مجتبی اسپرغم به عنوان ناظر فنی، ناظر ویژه، ناظر داوری، داور اول و داور دوم تیم نظارت و قضاوت بازی را تشکیل دادند.

سومین شکست شهرداری ارومیه هم ثبت شد

یکی دیگر از دیدارهای جذاب‌ هفته چهاردهم، تقابل تیم‌های دوم و پنجم جدول بود. راه‌یاب ملل مریوان درحالی امروز از تیم دوم جدول یعنی شهرداری ارومیه میزبانی کرد که در یک نبرد پر افت و خیز و پنج سته موفق شد میهمانش را با نتیجه سه بر دو شکست دهد و از سد مستحکم شهرداری ارومیه بگذرد.

شاگردان آرش صادقیانی در تیم راه‌یاب ملل درست‌های اول، چهارم و پنجم به امتیازهای ۲۸ بر ۲۶، ۲۵ بر ۲۰ و ۱۵ بر ۱۲ رسیدند تا سهم شهرداری ارومیه تنها کسب یک امتیاز از بازی آن هم با ثبت امتیازهای ۲۵ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۱۵ در ست‌های دوم و سوم باشد.

این دیدار در مدت زمان ۱۴۱ دقیقه برگزار شد. امین برق‌لشگری، امیرحسین منظمی، مسعود قاری، به ترتیب به عنوان ناظر فنی، ناظر ویژه و ناظر داوری، نظارت مسابقه را برعهده داشتند. اصغر میرزایی و بهزاد جهانگیری نیز به عنوان داور اول و دوم، بازی را قضاوت کردند.

نهمین برد شاگردان عطایی در گرگان

تیم لبنیات هراز آمل درحالی هفته چهاردهم را با پیروزی به پایان برد که از یک سو لبنیات به دنبال حفظ جایگاه چهارمی‌اش در جدول بود و از طرف دیگ پاس گرگان در اندیشه تصاحب جایگاهی بهتر از ایستادن در رتبه هفتمی. درنهایت این لبنیات هراز آمل بود که با ثبت نتیجه سه بر دو و کسب امتیازهای ۲۵ بر ۲۳ در ست‌های دوم و سوم و ۱۵ بر ۱۳ در ست پنجم به پیروزی رسید. گرگانی‌ها هم در ست اول و چهارم به ترتیب ۲۸ بر ۲۶ و ۲۶ بر ۲۴ از حریف پیش افتادند.

تقابل دو تیم ۱۴۹ دقیقه به طول انجامید. اسماعیل مسافر از تیم پاس گرگان و رافع طبری از تیم لبنیات هراز آمل در این مسابقه کارت زرد دریافت کردند. محمد ابراهیم‌زاده، رضا خان‌محمدی، بهروز جعفری، مجتبی بیداریان و وحید خراسانی به ترتیب به عنوان ناظر فنی، ناظر ویژه، ناظر داوری، داور اول و دوم، نظارت و قضاوت این بازی را برعهده داشتند.

جدول رده‌بندی در پایان هفته چهاردهم به شرح زیر است:

انتهای پیام/


سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا