اخبار ورزشی

لیگ برتر والیبال| کامبک شهداب در دیداری جنجالی و ثبت رکوردی جدید/ سپاهان روی نوار باخت + جدول

به گزارش خبرنگار ورزشی برگزیده های ایران، هفته پانزدهم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران جام «سردار دل‌ها» امروز (چهارشنبه ۱۵ دی‌ماه) با هفت دیدار در شهرهای سیرجان، ارومیه (دو دیدار)، اصفهان، آمل، تهران و ورامین پیگیری می‌شود.

در نخستین بازی امروز تیم قعرنشین آذرباتری ارومیه میزبان مس رفسنجان بود. دو تیم درحالی مقابل هم قرار گرفتند که نماینده ارومیه در دور رفت و با هدایت فرهاد نفرزاده با نتیجه سه بر یک به مسی‌ها باخته بود و امروز درحالی از حریف میان جدولی‌اش میزبانی کرد که موفق شد با هدایت رحمان رئوفی، در یک رقابت جذاب و چالشی، یک امتیاز ارزشمند از مس بگیرد.

در این بازی آذرباتری ارومیه در ست‌های اول و سوم موفق به کسب امتیازات ۲۵ بر ۲۱ و ۳۵ بر ۳۳ شد و در طرف مقابل مس رفسنجان نیز در ست‌های دوم و چهارم به امتیاز مشابه ۲۵ بر ۲۳ رسید و با ثبت امتیاز ۱۵ بر ۱۲ در ست پنجم، کار را تمام کرد.

دیدار دو تیم در مدت زمان ۱۵۸ دقیقه انجام شد و سید مرصاد آقاجانی بازیکن شماره ۱۲ مس و نیز مربی آذرباتری ارومیه در ست چهارم کارت زرد دریافت کردند.

ابراهیم محبوب عشقدوست، علی‌اصغر حاجی‌کاظمی، محمد محبوب عشقدوست و جواد مرآتی به ترتیب به عنوان ناظر فنی، ناظر داوری، داور اول و داور دوم، نظارت و قضاوت این بازی را برعهده داشتند.

تغییر رکورد بیشترین امتیاز یک ست

دیدار دو تیم آذرباتری و مس رکورد جدیدی نیز در لیگ برتر والیبال سال ۱۴۰۰ به همراه داشت. بیشترین امتیاز در یک ست قبلا در ست سوم دیدار سایپا و فولاد سیرجان در هفته دهم با امتیاز ۳۳ بر ۳۱ به سود نارنجی‌پوشان ثبت شده بود که امروز در دیدار آذرباتری ارومیه و مس رفسنجان تغییر کرد.

در ست سوم این مسابقه تیم آذرباتری ارومیه ۳۵ بر ۳۳ موفق به شکست مس رفسنجان شد تا رکورد بیشترین امتیاز یک ست در هفته چهاردهم لیگ برتر سال ۱۴۰۰ ثبت شود.

در این داده آماری ست سوم مسابقه شهرداری گنبد و آذرباتری ارومیه در هفته چهارم با امتیاز ۲۵ بر ۹ به سود نماینده گنبد به پایان رسید تا کمترین امتیاز یک ست در سال ۱۴۰۰ در این دیدار ثبت شود.

گنبد بازهم باخت، سایپا جان گرفت

تیم شهرداری گنبد این هفته در جدال غیرمستقیم با پاس گرگان و مس رفسنجان به عنوان تیم‌های ۱۹ امتیازی جدول بود. تیم‌هایی که هرکدام ۶ برد در کارنامه داشتند و پیروزی در بازی امروز نقش تعیین‌کننده‌ای در جایگاه‌شان در میانه‌های جدول داشت.

شهرداری گنبد برای ماندن در کورس رقابت ۱۹ امتیازی‌ها باید نارنجی‌پوشان سایپا را شکست می‌داد. اما شاگردان عظیم جزیده در خانه والیبال گوی و میدان را به میزبان خودروسازشان واگذار کردند و با نتیجه سه بر صفر مقابل این تیم شکست خوردند.

سایپا در این دیدار موفق به کسب امتیازات ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۱۷ به سود خود شد. پیش از این و در هفته دوم نیز سایپا موفق شده بود با نتیجه سه بر دو مقابل شهرداری گنبد به پیروزی برسد. این رقابت ۹۱ دقیقه به طول انجامید و طی آن سجاد سیفی‌نیا بازیکن شماره ۱۷ سایپا و شاهین مظلوم بازیکن شماره ۲۱ شهرداری گنبد در ست دوم به ترتیب کارت زرد و قرمز گرفتند.

محمدحسن خوشدل، امیرحسین منظمی و اسماعیل صباغ به عنوان ناظر فنی، ناظر ویژه و ناظر داوری، نظارت بازی را برعهده داشتند. محمدرضا درفش کاویان و مهرداد شوشتری نیز به عنوان داوران اول و دوم بازی را قضاوت کردند.

شهنازی: میل به پیروزی در شاگردانم زیاد شده است

ناصر شهنازی، سرمربی تیم والیبال سایپا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی برگزیده های ایران، درمورد این پیروزی اظهار داشت: در دور رفت والیبال خوبی به نمایش می‌گذاشتیم، اما در کسب نتیجه ضعیف بودیم. در نیم هماهنگی خوبی بین بازیکنان، کادر فنی و مدیریت باشگاه ایجاد شد.

وی ادامه داد: اعتمادی که مدیریت به کادر فنی کرد و اعتمادی که کادر فنی به بازیکنان کرد موجب شد تا دور برگشت را خوب شروع کنیم. آزمون و خطای دور رفت را جبران کردیم و تعداد خطاهای ما به حداقل رسید. میل به پیروزی در بازیکنان ما زیاد شده است و به همین دلیل توانستیم تیم خوب گنبد را در این هفته شکست دهیم. 

سرمربی تیم والیبال سایپا خاطرنشان کرد: رفته رفته در حال گرفتن حق خود هستیم و روز به روز بهتر می‌شویم. فکر می‌کنم با شرایطی که داریم می‌توانیم روند خوبی را در پیش بگیریم. امیدوارم حمایت‌ها از سوی مدیریت باشگاه‌ ادامه داشته باشد تا ما هم با خیال راحت‌تری برای آینده برنامه‌ریزی کنیم.

هراز ده‌تایی شد

لبنیات هراز آمل که جدال سخت و نفس‌گیری برای تصاحب رتبه سومی پیکان در جدول داشت، این هفته میزبان هورسان رامسر بود. دو تیم درحالی به مصاف هم رفتند که شاگردان بهروز عطایی در یک جدال چهار سته، موفق شدند با نتیجه سه بر یک هورسان رامسر را شکست دهند.

آملی‌ها در این رقابت در ست‌های اول، دوم و چهارم به ترتیب به امتیازات ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۱۵ و ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی رسیدند و شاگردان مسعود آرمات در تیم هورسان رامسر تنها در ست سوم موفق به کسب امتیاز ۲۶ بر ۲۴ شدند. هرچند که لبنیات به آن‌چه در بازی مقابل هورسان می‌خواست رسید اما با توجه به پیروزی پیکان در رقابت با فولاد مبارکه سپاهان، لبنیات هراز آمل موفق به تصاحب جایگاه خودروسازان در جدول نشد. تقابل دو تیم لبنیات و هورسان در هفته دوم نیز با نتیجه سه بر صفر به سود شاگردان بهروز عطایی تمام شده بود.

خضراله ترابی و محمد شاهمیری نظارت فنی و داوری این رقابت که در مدت زمان ۱۲۷ دقیقه انجام شد را برعهده داشتند. احمد سرمست و میثم پارسه نیز داوران اول و دوم مسابقه بودند.

انتقام پیکانی‌ها از صدرنشین

خودروسازان پیکان این هفته درحالی به میهمانی اصفهانی‌ها رفتند که موفق شدند در یک بازی جذاب و حساس در سه ست متوالی قهرمانی نیم‌فصل را شکست دهند و تعداد بردهای خود را دو رقمی (۱۰) کنند.

رقابت هفته سیزدهم درشرایطی با نتیجه سه بر صفر و با ثبت امتیازات ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۷ بر ۲۵ به سود پیکان تمام شد که پیش از این در هفته دوم دور رفت، فولاد مبارکه سپاهان در سه ست پیکان را شکست داده بود. به این ترتیب خودروسازان ضمن جبران شکست گذشته، جایگاه سومی خود را در جدول حفظ کردند.

این رقابت به مدت ۹۵ دقیقه به طول انجامید و حسین پورکاشیان، احمد گلچی، علی یاوری، علیرضا قریب و مرتضی حسن‌علایی به ترتیب به عنوان ناظر فنی، ناظر ویژه، ناظر داوری، داور اول و داور دوم، نظارت و قضاوت بازی را برعهده داشتند.

مدافع عنوان قهرمانی به سختی از سد راهیاب ملل گذشت

راه‌یاب ملل مریوان در هفته پانزدهم میهمان فولاد سیرجان ایرانیان مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌ها بود و سه بر دو مغلوب میزبان خود شد تا هفتمین ناکامی فصل خود را تجربه کند. مدافع عنوان قهرمانی در ست‌های سوم و چهارم با امتیازهای ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۲۲ نتیجه را به راه‌یاب واگذار کرد اما در ست‌های اول، دوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۱۹ و ۱۵ بر ۱۲ به پیروزی رسید و هفتمین برد خود را به دست آورد و ۱۹ امتیازی شد.

شاگردان آرش صادقیانی در تیم راه‌یاب در دور رفت مقابل سیرجانی‌ها با نتیجه ۳ بر صفر بازنده‌ شده بودند، اما امروز یک امتیاز از این تیم گرفتند و ۲۳ امتیازی شدند. احمد دامغانی‌نژاد و محسن ترابی ناظران فنی و داوری این مسابقه بودند. کیوان عابدزاده و علیرضا پوردهقان هم به عنوان داوران اول و دوم، قضاوت این دیدار را بر عهده داشتند.

این مسابقه دو ساعت و ۱۷ دقیقه طول کشید و علی یوسف‌پور از تیم فولاد سیرجان و یونس جوان از تیم راه‌یاب ملل در ست دوم کارت زرد دریافت کردند.

ورامینی‌ها رکوردار بازی‌های پنج سته، کامبک شهداب در دیداری جنجالی

تیم والیبال شهرداری ورامین در حالی در دیگر دیدار هفته پانزدهم لیگ برتر مردان میزبان شهداب یزد بود که قبل از این مسابقه در ۶ دیدار پنج سته به میدان رفته بود و با تیم‌های سایپا و شهرداری ارومیه در این داده آماری برابر بود.

ورامینی ها در این مسابقه سه بر دو مغلوب میهمان خود شدند تا تعداد ناکامی‌های این تیم به عدد ۱۰ برسد و همچنین شهرداری ورامین با هفت مسابقه، رکورددار بازی‌های پنج سته شود.

شاگردان علیرضا طلوع کیان در تیم شهداب در ست‌های اول و دوم ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۱ نتیجه را شهرداری ورامین واگذار کردند اما در سه ست بعدی با امتیازهای ۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۲۲ و ۱۵ بر ۱۱ فاتح میدان شدند و هشتمین برد خود را جشن گرفتند.

علیرضا گیلانی، محمد سلیمانی و بهروز جعفری تیم نظارتی این مسابقه بودند که به ترتیب به عنوان ناظر فنی، ناظر ویژه و ناظر داوری ایفای نقش کردند.

مسعود ذوقی و اسماعیل رزقی نیز داوران اول و دوم این مسابقه بودند که به مدت دو ساعت و ۵۰ دقیقه طول کشید. سلیم چپرلی از شهداب و امین نجفی از شهرداری ورامین در این مسابقه کارت زرد دریافت کردند. بر اساس گزارش ناظر، این مسابقه در ست پنجم و در امتیاز ۱۲ بر ۱۱ به سود شهداب به دلیل پرتاب بطری آب از سوی عوامل سالن گل‌عباسی ورامین و پخش شدن آن در زمین مسابقه، به مدت ۲۵ دقیقه متوقف شد تا زمین کاملا خشک و آماده مسابقه شود.

شهرداری ارومیه برنده آخرین بازی هفته

در آخرین بازی این‌ هفته، تیم رده دومی شهرداری ارومیه در سالن زیبای غدیر، پذیرای تیم رده هفتمی پاس گرگان بود.

این بازی که از ساعت ۱۸:۳۰ شروع شد، در پایان با نتیجه ۳ بر ۲ به سود شاگردان تندروان در تیم شهرداری ارومیه رقم خورد تا بدین ترتیب، شهرداری ارومیه به دوازدهمین برد این فصل خود دست یابد.

۲۵ بر ۲۱ ، ۲۵ بر ۲۱ و ۱۵ بر ۱۱ امتیازات ست های سوم، چهارم و پنجم بازی بودند که به نفع شهرداری ارومیه رقم خورد و ست های اول و دوم نیز با امتیازات ۲۶ بر ۲۴ و ۲۵ بر ۲۲ به سود نماینده گرگان رقم خورد.

**نتایج کامل هفته پانزدهم به شرح زیر است:

آذرباتری ارومیه ۲ – مس رفسنجان ۲(۲۵-۲۱، ۲۳-۲۵، ۳۵-۳۳، ۲۳-۲۵ و ۱۲-۱۵)

فولاد سیرجان ۳ – راهیاب ملل مریوان ۲(۲۵-۱۹، ۲۵-۱۹، ۱۶-۲۵، ۲۲-۲۵ و ۱۵-۱۲)

هراز آمل ۳ – هورسان رامسر ۱(۲۵-۲۳، ۲۵-۱۵، ۲۴-۲۶ و ۲۵-۲۰)

سایپا ۳ – شهرداری گنبد صفر(۲۵-۲۳، ۲۵-۱۹ و ۲۵-۱۷)

شهرداری ورامین ۲ – شهداب یزد ۳(۲۵-۲۳، ۲۵-۲۱، ۱۷-۲۵، ۲۲-۲۵ و ۱۱-۱۵)

سپاهان اصفهان صفر – پیکان ۳(۱۹-۲۵، ۲۲-۲۵ و ۲۵-۲۷)

شهرداری ارومیه ۲ – پاس گرگان ۲(۲۴-۲۶، ۲۲-۲۵، ۲۵-۲۱، ۲۵-۲۱ و ۱۵-۱۱)

**جدول رده‌‌بندی در پایان هفته پانزدهم به شرح زیر است:

 

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا