اجتماعی

ماجرای کمبود معلم در تهران چیست؟

ماجرای کمبود معلم در تهران چیست؟

وی افزود: نخستین بار است که برای خوش آمد گویی و استقبال از نو معلمان در این حجم وسیع در کشور جشنی به پا شده است. معلمی غیر از کارمندی است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: برای انتخاب معلمان قیمتی که شما باشید مرارت‌های بسیاری به عنوان وزیر تحمل کرده ام. برای آنکه نشان بدهیم که معلم محور تحول جامعه است سختی بزرگی تحمل کرده ایم.

صحرایی گفت: امروز نه برای رسانه‌ها برای همکارانم که شما باشید سخن می گویم. بزرگترین دستاورد چند ماهه خدمتم شما معلمان را به همه نشان می‌دهم.

وی ادامه داد: ۵۳۰ هزار نفر در آزمون ابتدایی شرکت کردند اما کمتر از ۳۰ هزار نفر پذیرفته شدند. کمی کمتر از ۵۰۰ هزار نفر به آزمون و نتایجش گلایه کردند اما ما به آنها می‌گوئیم آموزش و پرورش مسؤول تأمین شغل برای بیکاران را ندارد بلکه ما تلاش کردیم بهترین‌ها و قیمتی ترین معلمان را بپذیریم و فرزندانمان را به آنها بسپاریم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: من فرد سیاست ورزی نیستم و به رئیس جمهور هم گفتم که سیاست را می‌شناسم اما بنای من معلمی است. چگونه برخی حیا نکردند که در روزی گفتند سیصد هزار معلم اضافه داریم حالا امروز می‌گویند چرا کلاس‌های درس معلم ندارد.

صحرایی خاطرنشان کرد: مگر یک روزه معلمان کاهش یافتند که یک ساله می‌خواهید آن را رفع کنید. حیا نمی‌کنید که تربیت معلم را تعطیل کردید؟ مگر معلمان فراموش می‌کنند که به دوربین‌ها خیره شدید و گفتید معلمان زیاد هستند و باید تعدیل شوند.

وی گفت: بماند که در روند برگزاری آزمون تأخیر ایجاد کردند که آموزش و پرورش بی تقصیر بود. اما بدانید جذب کسانی که قرار است سی سال دانش آموز پروری کند کمی وسواس گونه انجام شود بهتر از آن است که از فردای آن روز دچار مشکل شویم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: افتخار من معلم بودن است نه عضو کابینه بودن. امروز معلمی شرافت وزارتخانه است نه وزیر بودن. چندسال مجوز استخدام معلم ندادید حالا در مقابل دوربین‌ها سخن از کمبود معلم می زنید. ما معلم قیمتی انتخاب کردیم اما نه به هر قیمتی!

وی اضافه کرد: بیش از ۵ هزار معلم جدید وارد شهر تهران شده است. بیایند بگویند در آن هشت سال خسران آفرین در کدام سالش معلم به شهر تهران دادند. این در حالی است که تهران به ده هزار معلم دیگر نیاز دارد.

صحرایی گفت: افتخار کردیم که جز در یک فرایند علمی سنجیده شده کسی را وارد آموزش و پرورش نکردیم و امانت معلمی را به دوش هر کسی نمی‌گذاریم و به فرزندان این کشور خیانت نخواهیم کرد. معلم فراتر از عالم بودن است.

وی افزود: فارغ التحصیلان زیادی در دانشگاه‌های کشور حضور دارند اما معلم بودن چیز دیگری است. ما این مسؤولیت را امانت بزرگ می‌دانیم و اجازه نمی‌دهیم هر کسی این امانت را برعهده بگیرد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: از رسانه‌ها می‌خواهیم که جای خائن و خادم را عوض نکنید. بگویید به مردم که چه کسانی روند جذب معلم را مختل کردند و حالا صحبت از نبود معلم می‌کنند. به مردم بگویید چه کسانی این خسارت را وارد کردند.

صحرایی گفت: منظور من از آن مجالسی که در آن بر علیه معلمان صحبت می‌کنند مجلس شورای اسلامی نیست. حرفهای من را تقطیع نکنید.

وی خطاب به معلمان گفت: به کودکانمان بیاموزید که به دنبال حقیقت و کشف آن باشند. به کودکان بیاموزید که انقلاب و در صدر آن رهبر معظم آن دغدغه‌ای جز شکوفایی توانمندی و استعدادهای آنها ندارد.

۲۳۳۲۳۳

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا