فرهنگ و هنر

مادر شهید تازه تفحص شده: پسرم گفت مأموریتش تمام شده و به زودی برمی‌گردد

به گزارش گروه حماسه و مقاومت برگزیده های ایران، در جریان تفحص پیکر مطهر شهدای دفاع مقدس از سوی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، پیکر مطهر آرپی‌جی‌زن ۱۷ ساله دفاع مقدس شهید «مجید مسگرطهرانی» در خاک عراق کشف شده است. 

عذرا جعفری‌پور فرشمیرانی مادر این شهید تازه تفحص شده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: بعد از شهادت مجید، پیکرش مفقود بود و من همیشه راضی به رضای خدا بودم. حتی برخی به من می‌گفتند نذر و نیاز کن تا مجید برگردد، اما می‌گفتم این فرزندم را خدا به من هدیه داده است و هر چه مصلحت باشد، اتفاق می‌افتد. اکنون بعد از ۳۴ سال پیکر پسرم پیدا شده و من باز هم راضی به مصلحت پروردگار هستم.

وی ادامه داد: یک روز قبل از اینکه از معراج شهدا خبر تفحص پسرم را بدهند، مجید را خواب دیدم. ضمن اینکه پسر خواهرم نیز در خواب دیده بود که مجید گفته مأموریت من اینجا تمام شده و إن‌شاءالله می‌آیم. 

به  گزارش فارس،‌ بسیجی شهید مجید مسگر تهرانی که در ۲۲ فروردین ماه سال ۱۳۵۰ در تهران به دنیا آمد، در سن ۱۷ سالگی در عملیات کربلای ۸ در منطقه شلمچه در تاریخ ۱۸ فروردین ماه سال ۱۳۶۶ به فیض شهادت نائل شد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پس از گذشت ۳۴ سال، پیکر مطهر این شهید کشف و از طریق پلاک هویت شناسایی شد. مراسم وداع با این شهید تازه تفحص شده امروز (چهارشنبه  ۱۵ دی ماه) در معراج شهدا برگزار می‌شود و پیکر مطهرش روز جمعه در قطعه ۲۹ آرام می‌گیرد.

پیش از این برگزیده های ایران در گزارشی با عنوان «شهیدی که ۳ بار «یا حسین» گفت و جان داد» به زندگی این شهید ۱۷ ساله پرداخته بود.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا