اجتماعی

مجری قلابی صدا و سیما کلاهبردار بود

مجری قلابی صدا و سیما کلاهبردار بود

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح جزئیات این خبر گفت: این متهم با ترفندهای خود و چرب‌زبانی مالباخته را فریب داده و از او خواسته برای دریافت جایزه خود کدهای مختلفی را که از پشت تلفن به او اعلام می‌شود در مرورگر تلفن همراه خود وارد و اعلام کند. شاکی هم با یک غفلت ساده و انجام این کارها در نهایت متوجه سرقت تمام موجودی حساب‌های بانکی خود شده است.
معظمی‌گودرزی ادامه داد: پس از این شکایت موضوع در دستور کار متخصصان پلیس فتا پایتخت قرار گرفت و پس از اقدامات فنی و پلیسی، متهم در یکی از مناطق جنوبی تهران شناسایی، دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.
وی با اشاره به افزایش تعداد شاکی‌ها به بیش از ۱۵ نفر افزود: متهم تحت بازجویی قرار گرفته و در جریان آن به جرم خود اعتراف کرده است. در ادامه نیز برای این فرد پرونده‌ای تشکیل و متهم به دنباله روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ ادامه داد:‌ ممکن است شیوه‌های کلاهبرداری مجرمان متفاوت باشد اما در نهایت با اعلام برنده شدن مخاطبان، با ترفندهای ماهرانه تمام اطلاعات حساب بانکی افراد را دریافت کرده و با استفاده از آن اقدام به برداشت از حساب افراد می‌کنند، از این‌رو لازم است مردم در مواجهه با چنین تماس‌هایی هوشیار باشند، همچنین بدانند که هیچ سازمان دولتی اعم از صداوسیما و اپراتورهای تلفن همراه، شرکت مخابرات، سازمان حج و زیارت و… با استفاده از خطوط شخصی و از بستر شبکه‌های اجتماعی با هیچ‌کس تماس نمی‌گیرند و صرف استفاده از لوگو یا نشان این سازمان‌ها روی پروفایل شخص تماس‌گیرنده در شبکه‌های اجتماعی دلیل بر صحت و تأیید منشأ این تماس‌ها نیست.

۲۱۳۰۲

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا