اخبار ورزشی

محمدی: امیدوارم انتخابی ۷۲ کیلوگرم فرنگی با ۳ کشتی‌گیر برگزار شود/ چرخه کشتی آزاد از ما بهتر و دقیق‌تر بود

محمدی: امیدوارم انتخابی ۷۲ کیلوگرم فرنگی با ۳ کشتی‌گیر برگزار شود/ چرخه کشتی آزاد از ما بهتر و دقیق‌تر بود

– اخبار ورزشی –

علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران، درباره چرایی برگزاری مسابقه انتخابی درون اردویی در وزن ۷۲ کیلوگرم، با وجودی که پیش از این به نظر می‌رسید ملی‌پوشان فرنگی برای شرکت در مسابقات جهانی انتخاب شده‌اند، اظهار داشت: این تصمیم اتفاقاً به صورت کامل طبق چرخه اتفاق افتاد. از همان اول ۱۶ نفر از چرخه ما کنار گذاشته شدند، چرخه ما هم کلاً با آزاد تفاوت داشت. چرخه کشتی آزاد از چرخه کشتی فرنگی بهتر و دقیق‌تر بود و همه قهرمانانش کشتی گرفتند. البته کشتی آزاد و فرنگی با هم خیلی فرق دارند، هم به لحاظ کیفی و هم کمی.

غیبت دانیال سهرابی و ایمن‌طلب در اردوی شیراز؛ آغاز اردوی بعدی با شناسایی ترکیب اصلی

 

وی تصریح کرد: سجاد ایمن‌طلب کشتی‌های خوبی گرفته است و چند سالی هم هست که در اردوی تیم ملی حضور دارد. حتی قبل از آمدن من هم جزو اردونشینان بوده و این نشان می‌دهد جزو خوب‌هاست. با این حال دانیال سهرابی در چند مسابقه بزرگ فوق‌العاده ظاهر شده است. به نظر من شاهین بداغی هم استحقاق این را دارد که در مسابقه انتخابی هفدهم مرداد کشتی بگیرد. من تمام تلاشم را خواهم کرد که متقاعدشان کنم اگر قرار به برگزاری مسابقه انتخابی است، بداغی هم کشتی بگیرد. او هم در مسابقات کشوری و هم جام تختی نفر برتر ما بوده است و امیدوارم که این انتخابی با حضور سه کشتی‌گیر برگزار شود.

مدیر تیم‌های ملی کشتی فرنگی با اشاره به اینکه در مسابقات کشوری اشتباه داوری منجر به شکست بداغی در فینال ۷۲ کیلوگرم شده است، خاطر نشان کرد: من خودم جزو کسانی بودم که پیگیر قضیه شدم، علیرضا دبیر هم پای کار ایستاد تا حقی از کشتی‌گیری تضییع نشود. علاوه بر آن محمد مصلایی‌پور شجاعت به خرج داد و گفت که بچه‌ها اشتباه کرده‌اند و رأی مبارزه فینال در بررسی مجدد تغییر کرد. به همین دلیل فکر می‌کنم بشود شاهین بداغی را هم به این انتخابی اضافه کرد، چون در تورنمنت‌هایی هم که اعزام شد، عملکرد خوبی داشت. به هرحال اشتباه داوری همیشه و همه جا هست، اینکه اشتباه را بپذیریم، واقعاً جای تقدیر دارد. علیرضا دبیر دنبال احقاق حق کشتی‌گیران است.

محمدی درباره اینکه آیا سعید اسماعیلی نماینده وزن ۶۷ کیلوگرم تیم ملی فرنگی بزرگسالان در بازی‌های آسیایی است، به برگزیده های ایران گفت: فعلاً به هیچ وجه در مورد تیم آسیایی تصمیم‌گیری نشده است. حتماً باید در مسابقات جهانی شرکت کنیم و بعد تصمیم قطعی در این باره اتخاذ خواهد شد. شرایط روحی و جسمی ملی‌پوشان اعزامی به بلگراد هم مهم است. البته در بعضی وزن‌ها مدعیان ما واقعاً در یک سطح هستند و چند کشتی‌گیر خوب داریم، اما در نهایت باید دید در جهانی چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

عضو پیشین تیم ملی فرنگی درباره اینکه آیا علی‌اکبر یوسفی با توجه به عملکردی که در تورنمنت‌های اخیر داشته است، شانس حضور در مسابقات امیدهای جهان را دارد یا خیر، تأکید کرد: درباره تیم امیدها عملکرد کشتی‌گیرانی که در جوانان جهان مدال طلا می‌گیرند هم مدنظر قرار خواهد گرفت، البته ملی‌پوش شدن آنها در امیدهای جهان قطعی نیست، اما شانس بیشتری دارند.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا