اخبار ورزشی

مخالفت رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا با مجازات سنگین متهمان پرونده شرط‌بندی

مخالفت رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا با مجازات سنگین متهمان پرونده شرط‌بندی

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران، گابریله گراوینا رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا با اشاره به ماجرای فساد شرط‌بندی سه بازیکن سرشناس فوتبال ایتالیا، نیکولو فاجولی، ساندرو تونالی و نیکولو زانیولو، آنها را بیش از آنکه خلافکار باشند، به بیمارانی تشبیه کردند که نیاز به روان‌درمانی دارند تا مجازات.

گراوینا که برای همراهی تیم ملی ایتالیا در بازی مقابل انگلیس در دور هشتم مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۴، در جمع اعضای آتزوری در سفارت ایتالیا در لندن، گفت: به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا، مسئولیت من بسیار سنگین است اما در این مورد به خصوص من احساس نمی‌کنم که نقش پررنگی دارم. من می‌خواهم از منظر انسانی به این اتفاق نگاه کنم. این پسرها مانند فرزندان من هستند و نباید به خاطر اشتباهی که مرتکب شده‌اند آویزان‌شان کرد تا خشک شوند اما این همان اتفاقی است که الان دارند تجربه می‌کنند.

احتمال تخفیف در مجازات زانیولو با ادعای جدید وکیلش

گراوینا افزود: در ایتالیا شرط‌بندی یک بیماری است، اعتیاد به قمار یک معضل اجتماعی است که البته فقط به فوتبال ایتالیا محدود نمی‌شود. در این کشور ۵ میلیون نفر شرط بندی می‌کنند و ۱.۵ میلیون نفر آنها به خاطر انجام این کار در عذاب هستند. تعجبی ندارد که تعدادی از آنها هم در جامعه فوتبال باشند. ما اما عقب‌نشینی نمی‌کنیم. ما نمی‌خواهیم که فقط محکوم کنیم. آنهایی که مرتکب اشتباه شده‌اند مجازات خواهند شد، آن هم در اسرع وقت و با شفافیت کامل اما کمک‌‌مان را هم از آنهایی که درخواست کمک کنند دریغ نمی‌کنیم. وظیفه فدراسیون فوتبال ایتالیا فقط مجازات کردن نیست، بلکه ما باید به روند درمان و بهبود هم کمک کنیم.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا