اخبار روز

مدودف: مجمع داووس مایه ننگ‌ و بی‌آبرویی است

مدودف: مجمع داووس مایه ننگ‌ و بی‌آبرویی است

دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت روسیه و رئیس‌جمهور پیشین این کشور در تلگرام خود نوشت: در مجمع جهانی اقتصاد داووس درباره تحویل تانک به اوکراین گفت‌وگو و رایزنی می‌شود… این مایه ننگ و بی‌آبرویی برای این مجمع جهانی است.

وی افزود: قبلا رهبران در داووس راجع‌ به موضوعات دیگر نظیر اقتصاد و چیزهای دیگر گفت‌وگو می‌کردند. اینکه شرکت‌های روسی شرکت در این مجمع را رد می‌کنند، “ایده خوبی” است زیرا این مجمع دیگر پیرامون اقتصاد نیست.

مدودف با اشاره به “ائتلاف تانک” مبنی بر اینکه برخی از کشورهای اروپایی از جمله رئیس‌جمهور لهستان خواستار ارسال تانک‌های پیشرفته به اوکراین هستند، گفت: رئیس‌جمهور لهستان در واقع امیدوار است که تجزیه اوکراین را که مدت‌ها منتظر آن بوده، اجرا کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اما در این خصوص نباید ائتلاف تشکیل داد بلکه باید سندی درباره “تسلیم رژیم پوسیده کی‌یف” تنظیم کرد.

دفتر نخست‌وزیر انگلیس روز یکشنبه اعلام کرد، لندن قصد دارد در هفته‌های آینده ۱۴ تانک “چلنجر ۲” را به اوکراین بدهد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در این خصوص اظهار کرد: این برنامه ارسال تانک نخواهد توانست وضعیت را در عرصه میدانی تغییر دهد. کشورهای غربی باید این موضوع را درک کنند. آن‌ها می‌توانند برای دولت اوکراین دردسر بیشتری در پی داشته باشند. با این وجود ما شدیدا درباره اینکه آن‌ها برای سرنوشت مردم اوکراین و آینده آن‌ها اهمیتی قائل باشند، تردید داریم.

به گفته این مقام ارشد کرملین،‌ این تانک‌ها به عنوان “اهداف بالقوه نیروهای مسلح روسیه” در نظر گرفته خواهند شد و “عملیات ویژه” در اوکراین ادامه پیدا خواهد کرد.

۳۱۱۳۱۱

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا