خراسان شمالی

مدیر حوزه علمیه اهل سنت خراسان شمالی: خون شهید سلیمانی به جریان مقاومت عمق بخشید

خالمحمد آخوند سرفراز، مدیر حوزه علمیه هدایتی اهل سنت خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار برگزیده های ایران در بجنورد اظهار کرد: شهیدحاج قاسم سلیمانی اگرچه به آرزوی خود که همانا مقام عالی شهادت بود نائل آمد، اما تجاوز و جنگ افروزی آمریکا در منطقه و هدف قراردادن ناجوانمردانه و بزدلانه شخصیت ملی و دفاعی کشور جنایتی بزرگ و فراموش نشدنی ازسوی استکبار جهانی و صهیونیست غاصب است.

وی گفت: سردار دل‌ها پس از ۴۳سال از پیروزی انقلاب اسلامی هرجا که لازم بود برای دفاع از مظلومان و مسلمانان جهان به پا می‌خواست و برای او شیعه سنی و یا سوری و عراقی فرقی نداشت و فقط به دستورات اسلام که همانا مبارزه با ظالمان بود می اندیشید و همین تفکر و اراده قلبی سردار در جنگ با گروهک های تکفیری باعث پیروزی آن گردید.

مدیر حوزه علمیه هدایتی اهل سنت خراسان شمالی افزود: نباید فراموش کنیم که خون شهید سلیمانی به جریان مقاومت عمق بخشید و در واقع این شهید بزرگوار فرمول مقاومت را در جهان منتشر کرد و به دنیا آموخت که نباید هرگز درمقابل ظالمان‌سکوت کرد.

وی تصریح کرد: ما همیشه باید این را برای خود متذکر شویم که دشمن با فرافکنی و ایجاد جنگ قومی مذهبی در فکر شکستن تمامیت ارزی و تجزیه ممالک اسلامی بود که با اقدامات شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید المهدی المهندس اتحاد مسلمین جهان بیش از پیش مقاوم و گسترش پیدا کرد. 

آخوند سرفراز در پایان گفت: سردار دلها در عرصه مبارزه با تکفیر خدمات ارزنده‌ای به اهل سنت فلسطین سوریه و عراق کرد و محبوبیت و مقبولیت حاج قاسم در بین اهل سنت کشور کمتر از تشیع نیست.

انتهای پیام/ن/ ق


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا