اجتماعی

“مرز خسروی” چه محاسنی برای تردد زائران اربعین دارد؟ + اینفوگراف

“مرز خسروی” چه محاسنی برای تردد زائران اربعین دارد؟ + اینفوگراف

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برگزیده های ایران، طبق آمار موجود، بین مرزهای ۶ گانه‌ای که برای خروج زائران اربعین حسینی از کشور تعیین شده، مرز خسروی سومین مرز انتخابی زائران بعد از مهران و شلمچه بوده است.

فاصله بین کرمانشاه تا مرز خسروی ۱۹۶ کیلومتر (با متوسط سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت، حدود ۲ساعت ۴۰ دقیقه) است و از طریق بزرگراه کربلا ـ کرمانشاه و همچنین بزرگراه کربلا، از شهرستان ساوه می‌توان به نقطه مرزی خسروی رسید. 

یکی از مشکلات سال گذشته زائران ۲۴ ساعته نبودن مرز بود که این امر، موجب بروز مشکلات فراوان برای آنها شد اما طبق وعده مسئولان، مرز برای مراسم اربعین ۲۴ ساعته خواهد بود تا مشکلات سال گذشته تکرار نشود.

در فاصله یک کیلومتری مرز، پیش‌بینی استقرا موکب‌ها و ارائه خدمات در طول این مسیر تا نقطه مرزی با استفاده از امکانات مردمی شهرها صورت گرفته است و  تعداد مناسبی گیت گذرنامه و سایر امکانات تردد در مرز خسروی و نیز به تناسب در سمت مرز کشور همسایه (منذریه) جهت به حداقل رساندن معطلی زائرین تدارک دیده شده است.

کوتاهی فاصله بین پایانه‌ها تا نقطه صفر (کمتر از ۲۰۰متر) جهت تردد آسان زائرین، وجود هتل، مهمانپذیر و رستوران برای ارائه خدمت به زائرین،‌ همجواری خط آهن مشهد تا کرمانشاه (تردد از کرمانشاه تا مرز با اتوبوس حدود ۲ ساعت خواهد بود) و دسترسی به فرودگاه بین المللی کرمانشاه جهت انتقال زائران استان‌های مختلف کشور از جمله محاسن مرز خسروی برای تردد زائران به شمار می‌آید.

نخستین شهر داخل خاک عراق و نزدیکترین شهر زیارتی پس از خروج از مرز، خانقین است و کوتاهی مسیر مرز خسروی تا بغداد جهت تشرف زائرین به شهرهای مقدس کاظمین و سامراء از دیگر مزیت‌های این مرز است.

جانمایی ۴ جایگاه سوخت سیار در مرز خسروی

چهار جایگاه سیار بنزین و گازوئیل  نیز در مرز خسروی جانمایی شده و علاوه بر جایگاه‌های سیار، ۱۶۳ جایگاه ثابت در مسیر تردد زوار در نقاط مختلف استان آماده سوخت‌رسانی است.

فاصله مرز خسروی تا کاظمین ۲۰۳کیلومتر، تا کربلا ۳۰۰کیلومتر،  تا سامراء ۲۳۶ کیلومتر، تا نجف ۳۸۰ کیلومتر است. 

اربعین 1402 , پیاده روی اربعین , کشور عراق ,

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا