کردستان

مسئولان سقز با خانواده شهید تازه تفحص شده دیدار کردند

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران از سقز، فرماندار سقز، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امام جمعه موقت و نمایندگان بنیاد شهید و امور ایثارگران و بسیج خواهران سپاه با دختر و همسر شهید توفیق احمدی از شهدای تازه تفحص شده در منطقه دیواندره دیدار کردند.

در این دیدار، فرماندار شهرستان سقز با بیان اینکه ما مدیون خون شهدا هستیم افزود: شهدا با فداکاری در جای جای کشور برای سرزمین اسلامی، امنیت و آرامش به ارمغان آوردند.

کامیل کریمیان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان افزود: شهدای منطقه کردستان به فرمایش رهبر معظم انقلاب، مظلومانه به شهادت رسیدند وشهید احمدی نیز از جمله شهدای مظلوم این خطه است.

وی ادامه داد: شهدای کردستان با مظلومیت تمام در دفاع از آب و خاک ایران اسلامی به شهادت رسیدند و پاسداشت یاد و خاطره آنان بر همه ما واجب است.

فرمانده سپاه سقز هم عنوان کرد: شهید احمدی در منطقه خودشان به عنوان یک کاسب مشغول به فعالیت بوده است توسط عناصر ضد انقلاب به شهادت رسید.

یوسف معروفی افزود: شهید به عنوان یک کاسب اهل روستای باشماق سقز، هیچ وابستگی به نیروهای نظامی و انتظامی نداشته است و سال ۱۳۶۳ در منطقه دیواندره به طرز فجیعی به شهادت می رسد.

ماموستا محمود ابن الخیاط، امام جمعه موقت سقز هم با اشاره به آیات و احادیث اظهار داشت: مقام شهید بسیار رفیع و ارزنده است و آنان همواره زنده هستند.

وی با بیان اینکه ما مدیون خون شهیدا هستیم اضافه کرد: خوشا به حال شهیدان که نزد پرودرگارشان هستند و هرگز مرده پنداشته نمی شوند.

گفتنی است؛ مراسم استقبال، تشییع و تدفین پیکر شهید احمدی اواخر روزهای آینده با حضور اقشار مختلف مردم شهرستان سقز برگزار و در مزار مطهر شهدا سقزبه خاک سپرده می‌شود.

شهرستان سقز بیش از ۲ هزار شهید، جانباز و آزاده سرافزار را برای دفاع از کیان اسلامی تقدیم کرده است.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۴


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا