فارس

معاون وزیر جهاد کشاورزی: خسارت های ناشی از سیل کشاورزان صحرای باغ لارستان جبران خواهد شد

به گزارش برگزیده های ایران از لارستان، محمد مهدی برومندی معاون وزیر جهاد کشاورزی با حضور در لارستان از بخش صحرای باغ این شهرستان که بر اثر سیل دچار آسیب شده بود بازدید کرد.

 

دولت برای رفع مشکلات سیل زدگان عزم جدی دارد

برومندی با حضور در میان مردم و بررسی های میدانی  اظهار کرد: طبق بازدید هایی که از این منطقه داشتیم و دغدغه هایی که کشاورزان مطرح کردند، سیل اخیر آسیب جدی به کشاورزان بخش صحرای باغ وارد کرده است؛ دولت برای رفع مشکلات سیل زدگان عزم جدی دارد و خسارات به هر میزان که در توان دولت باشد جبران خواهد شد.

 

وی افزود: ما با تمام تلاش برای  برای کاهش خسارت‌ ضمن رایزنی ها به دنبال این هستیم که از راه های مختلفی همانند امهال وام‌های کشاورزانی که از سیل آسیب دیده‌اند به مردم کمک نماییم، مسئله دوم مربوط به پر شدن چاه های کشاورزان است که برای این موضوع نیز در نظر داریم که نزدیک همان چاه جدیدی حفر شود و روند حفر چاه و مجوزهای آن به آسانی صورت گیرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به آسیب دیگری که سیل بر دامداری مردم صحرای باغ وارد کرده است گفت:  با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) رایزنی ها انجام شده است و قرار است که ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای حل مشکلات دامداران در مناطق سیل زده همیاری داشته باشد.

کف سازی و ترمیم و سنگ چینی مسیل رودخانه فصلی عمادشهر

برومندی  بر اجرای عملیات  کف سازی و ترمیم و سنگ چینی مسیل رودخانه فصلی عمادشهر که در سیل اخیر دچار طغیان شده و خساراتی را به یکی از محله های این شهر وارد کرده بود تأکید کرد و گفت: سنگ چینی رودخانه فصلی عمادشهر باید جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به منازل مسکونی اطراف رودخانه اجرا شود.

 

با احداث سد و برنامه ریزی صحیح سیلاب ها در مناطق خشک و کم آب جنوبی مدیریت خواهد شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت برنامه ریزی و مدیریت آبخیز داری  در بحث سیلاب ها بیان داشت: اگرچه پدیده ای مانند سیل را یک رخداد طبیعی قلمداد می کنند اما اقدامات بی رویه بشری در تخریب محیط زیست و عدم مدیریت صحیح زمینه ساز خسارت ها خواهد شد.

وی افزود: با احداث سد و برنامه ریزی صحیح می توان سیلاب ها را به ویژه در مناطق خشک و کم آب جنوبی مدیریت کرد تا به جای آسیب و خسارت از فایده ها آن استفاده نمود.

 

برومندی با تأکید بر حضور مسوولان در میان مردم سیل زده اظهار کرد: خوشبختانه مسؤولان با تلاش شبانه روزی خود در میان مردم حضور دارد و لازم است که این حضور و بازدید های میدانی تقویت شود تا مردم گمان نکنند میان آنان و مسؤولین فاصله ای وجود دارد.

 

تسریع در جبران خسارت کشاورزان صحرای باغی

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پایان گفت: گزارش هایی که از وضعیت خسارت سیل در بخش صحرای باغ تهیه شده است را فردا در جلسه ای که با استاندار برگزار خواهد شد بررسی می کنیم و پس از جمع بندی در هیأت دولت برای تخصیص اعتبار و مصوبات مطرح می کنیم.

انتهای پیام/ف


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا