اخبار ورزشی

ممبینی: شاید VAR را در نیم فصل دوم داشته باشیم

ممبینی: شاید VAR را در نیم فصل دوم داشته باشیم

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران، هدایت ممبینی دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره اینکه خداداد افشاریان گفته بود نیم فصل دوم از کمک داور ویدئویی (VAR) بیشتر استفاده می‌شود، گفت: یکی از کارهای خوب در فدراسیون این است که سیستم VAR را در کشورمان داشتیم و در دربی برای اولین بار در لیگ داخلی استفاده کردیم. همچنین در پلتفرم فیفا نیز در لیست کشورهایی قرار گرفتیم که VAR را وارد سیستم باشگاهی‌مان کرده‌ایم. با این وجود و برای اینکه مسابقات بیشتری را برنامه‌ریزی کنیم، باید سیستم‌های بیشتری را وارد کنیم، داوران هم لایسنس داشته باشند و ورزشگاه‌ها نیز مجهز شوند تا پس از آن بتوانیم مسابقات را در نیم فصل دوم با VAR داشته باشیم.

بازدید و ممیزی مدیر مجوز باشگاهی فدراسیون فوتبال از ورزشگاه آزادی

 

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ای که به فیفا اعلام کرده‌ایم، چند مسابقه را پیش‌بینی کرده و اعلام کرده‌ایم که احتمالاً با VAR داشته باشیم، مثل فینال حذفی، دربی برگشت و یکی دو مسابقه که اگر دستگاه‌ها بیاید و کارهای آموزشی داوران نیز به موقع انجام شود، طبق جدول‌بندی اعلامی به فیفا، قطعاً در فصل بعد اکثر مسابقات را با VAR انجام می‌دهیم، ولی سعی می‌کنیم در نیم فصل دوم چند مسابقه‌ای را با VAR داشته باشیم.

ممبینی عنوان کرد: احتمالاً بیشتر این مسابقات با VAR در ورزشگاه آزادی باشد، مگر اینکه دستگاه‌های بعدی هم برسد، چون طبق برنامه‌ای که داریم، چند دستگاه VAR را به صورت ون داشته باشیم که بتواند در ورزشگاه‌های مختلف بعد از گرفتن تاییدیه فیفا به این شکل داشته باشیم. فعلاً یکی از اولویت‌ها ورزشگاه آزادی است.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا