سیاسی

منصوری: وظیفه دولت خدمت‌رسانی به آحاد مختلف مردم است

منصوری: وظیفه دولت خدمت‌رسانی به آحاد مختلف مردم است

– اخبار سیاسی –

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری برگزیده های ایران، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در هجدهمین همایش مدیران هیات‌های محوری و برگزیده کشور، اظهارداشت: در سال ۱۴۰۰، کشور در شرایط سخت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تحویل شد، به طوریکه  عملا ارزی برای کالاهای اساسی وجود نداشت چرا که دولت قبل در ۶ ماه نخست سال تمام ارز ویژه کالاهای اساسی کشور را مصرف کرده بود.

منصوری: بیش از یک میلیون شغل در کشور ایجاد شده است
وی با اشاره به تعداد فوتی‌های کرونا گفت: کشور در شرایطی تحویل شد که روزانه شاهد فوت بیش از ۷۰۰ تن از هموطنان عزیزمان بودیم. نهضت مدیریت کرونا، ساخت واکسن و آماده کردن کشور برای مقابله با اپیدمی کرونا یک اتفاق بسیار مهم و مدیریت جهادی واقعی بود.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری در ادامه سخنان خود به مسئله تورم اشاره کرد و گفت: مطابق اطلاعات مرکز آمار و بانک مرکزی دولت را با تورم نزدیک به ۶۰ درصد تحویل گرفتیم. تمام تنخواه یکساله دولت در همان ۲ ماه اول ۱۴۰۰ هزینه شده بود لذا هرچند در شرایط فعلی دچار کاستی‌هایی هستیم،  اما برای تحلیل درست باید دید که از چه نقطه‌ای به کجا رسیده‌ایم.

منصوری مهم‌ترین ناترازی کشور را در مسئله بودجه دانست و یادآور شد: سال ۱۴۰۰، دولت با کسری  ۴۸۰ هزار میلیارد تومانی مواجه بود ولی متاسفانه امروز برخی از افراد دولت قبل با عدد سازی این موضوع را تکذیب می‌کنند.

وی در مورد ناترازی‌ها در بخش انرژی، عنوان کرد: در این زمینه نیز مشکلات جدی وجود داشت که هنوز بخشی از آن همچنان باقی مانده است. در حوزه برق ۲۲ هزار مگاوات کسری انرژی داشتیم که خاموشی‌های مستمر، نشان از آن بود.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه یکی مهم‌ترین ویژگی‌های دولت سیزدهم با مردم و در بین مردم بودن است که این ویژگی نشان از متانت سیاسی دولت است،  گفت: در هیچ دولتی سابقه نداشته است که در زمان مشابه به‌اندازه دولت سیزدهم برای رسیدگی به مشکلات مردم به اقصی نقاط کشور سفر شده باشد.

منصوری اظهار کرد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم بساط حاکمیت دوگانه در کشور جمع شد.

وی با بیان اینکه جلوگیری از ورود جریان سکولاریسم به بدنه دولت از دستاوردهای مهم دولت بود، اظهار داشت: بن بستی در کشور وجود ندارد و دولت در مسیر و جهت درستی حرکت می‌کند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور ادامه داد: وظیفه دولت خدمت رسانی به آحاد مختلف مردم است. در دولت سیزدهم اولویت بندی‌ها تغییر کرده و به مسائل اصلی و مهم کشور پرداخته می‌شود.

منصوری اظهارداشت: امروز به لطف خدا و با وجود تحریم‌ها شاهد فروش روزانه بیش از یک میلیون ۴۰۰ هزار بشکه نفت هستیم.

وی گفت: دولت مردمی تمام تلاش خود را جهت رسیدن کشور به قله پیشرفت انجام می‌دهد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با اشاره به سیاست خارجی متوازن دولت سیزدهم، خاطرنشان کرد: حوزه دیپلماسی مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری بر سه کلیدواژه «عزت، حکمت و مصلحت» استوار است و در مقوله سیاست خارجی، «عزت»، نفی «دیپلماسی التماسی چه در کلام و چه در محتوا» و پرهیز از چشم دوختن به حرف و تصمیم مقامات کشورهای دیگر است.

منصوری در بخش دیگری از سخنان خود، یادآورد شد: مردمی سازی دولت را در چند سطح دنبال می‌کنیم. دولت مدیریت میدانی خوبی دارد؛  رئیس جمهور در میان مردم و در جریان مشکلات آنهاست.

وی با اشاره به پروژهای ناتمام در کشور  گفت: متاسفانه پروژه هایی در کشور وجود دارد که بعضا بیش از ۳۰ سال است که رها شده‌اند؛ متأسفانه برخی از پروژه‌ها در دولت قبل با نگاه سیاسی تعریف و کلنگ‌زنی شده است.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور در پایان با بیان اینکه در دولت سیزدهم مشکلات حمل نمی شود بلکه حل می شود، افزود: اکنون در کشور ۶۰ هزار پروژه نیمه‌تمام داریم که اتمام و تکمیل آنها نیازمند ۹ هزار همت است؛ البته دولت سیزدهم باروش‌های مختلف ، سعی در تامین منابع ویژه برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام داشته و نهضت به اتمام رساندن پروژه‌های نیمه‌تمام در همه حوزه‌ها در کشور با جدیت دنبال می‌شود.

/

حتما بخوانید : رئیسی وارد ریاض شد
سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا