اخبار روز

میراحمدی: از ابتدای ماه صفر ۶۷۰ هزار نفر از مرزهای ۶ گانه مشترک با عراق عبور کرده‌اند

میراحمدی: از ابتدای ماه صفر ۶۷۰ هزار نفر از مرزهای ۶ گانه مشترک با عراق عبور کرده‌اند

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برگزیده های ایران، سید مجید میراحمدی رئیس ستاد اربعین با اشاره به آخرین وضعیت مرزهای مشترک با عراق گفت: از ابتدای ماه صفر ۶۷۰ هزار نفر از مرزهای ۶ گانه کشور عبور کرده‌اند که نشان از رشد ۴۳ درصدی تعداد زائران اربعین نسبت به سال گذشته دارد.

۱۲ روز مانده به اربعین/ مهران دروازه آسمان + فیلم

وی با بیان اینکه در مهران و شلمچه بیشتری تعداد زائران و تمرچین کمترین تعداد عبور زائران را شاهد بودیم، عنوان کرد:  در مرز تمرچین رشد ۱۵۰ درصدی و باشماق رشد ۳۰۰ درصدی را شاهد بودیم.

میراحمدی خاطرنشان کرد: مرزهای تمرچین، باشماق و خسروی ظرفیت بسیار خوبی دارد و به زائران پیشنهاد می‌کنیم در صورت امکان این مرزها را برای سفر خود انتخاب کنند.

رئیس ستاد اربعین گفت: امسال با اقدامات اساسی و زیربرنایی که صورت گرفته نگرانی خاصی برای ساماندهی عبور و مرور زائران نداریم مگر اینکه در آن سوی مرز مشکلاتی برای حمل و نقل زائران ایجاد شود که روز گذشته شاهد این اختلال مقطعی بودیم که البته پس از ساعتی حل شد. 

وی افزود: من طی  صحبتی که با وزیر کشور عراق داشتم، ایشان در مرز مهران حاضر شد و برای حل مشکلات این مرز شخصا دستورات لازم را صادر کرد. 

میراحمدی اضافه کرد: مسئله دیگر بحث موکب‌ها است، ما بیش از ۳۱۵۰ موکب مردمی با بیش از ۲۰۰ هزار خدمتگذار را داریم که بیش از ۴ هزار کامیون آنها تاکنون از مرزها عبور کردند که وضعیت عبور این کامیون‌ها نسبت به سال قبل بهبود خوبی داشته است. ما از اواسط هفته آینده تا دوشنبه بعد از آن موج عظیم حضور زائران در مرزها را داریم و بر همین اساس تقاضا ما این است که زائران عزیز سعی کنند تا پیش از دوشنبه هفته آینده سفر خود را آغاز کنند. 

وی با تاکید بر اینکه توصیه ما این است که افراد خردسال و کهنسال و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند از راهپیمایی اربعین خودداری کنند، عنوان کرد: براساس گزارش‌های واصله در شهر کربلا ازدحام بسیاری زیادی وجود دارد به همین خاطر تقاضا داریم که زائران مدت حضور در کربلا را یک روز در نظر بگیرند تا شرایط حضور برای سایر زائران نیز فراهم باشد. 

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا