آذربایجان غربی

نباید با سخت‌گیری‌های بی‌مورد مانع حضور و جذب سرمایه‌گذاران در آذربایجان‌غربی شد

به گزارش برگزیده های ایران از ارومیه، محمدصادق معتمدیان پیش از ظهر دیروز ۱۲ دی در برنامه یکشنبه‌های تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها در بازدید سه ساعته از مجتمع پژوهشی و فناوری جهاد دانشگاهی استان اظهار داشت: نباید با سخت‌گیری‌های بیجا مانع حضور و جذب سرمایه‌گذاران شد و زمین های موردنیاز آنان در اسرع وقت فراهم شود.

استاندار آذربایجان‌غربی اضافه کرد: آذربایجان‌غربی مزیت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف دارد که یکی از این موارد مزیت آب و زمین مناسب برای کشت گلخانه‌ای است که نباید از آن غافل بود.

وی با بیان اینکه گلخانه یک مزیت اساسی برای توسعه کشاورزی به ویژه در حوزه دانش بنیان و فناورانه به شمار می‌رود ادامه داد: این استان، بهترین کریدور صادرات محصولات گلخانه‌ای می تواند باشد که با تحقق این امر  صادرات محصولات تولیدی استان و صادرات تولیدات دیگر استان‌ها می تواند در دستور کار قرار گیرد.

معتمدیان با انتقاد از اینکه هنوز مقدمات راه اندازی ۲ هزار هکتار گلخانه در آذربایجان‌غربی محقق نشده است افزود: در ۲ ماه گذشته، هیچ اتفاقی در این خصوص صورت نگرفته، مرکز سرمایه‌گذاری استانداری در این باره وارد عمل شده و در کمترین زمان ممکن  مقدمات این طرح را فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه در بحث کشت گلخانه دولت زمین لازم را در اختیار گذاشته و زیرساخت‌هایی مثل مسیر دسترسی، آب و برق مورد نیاز را ارائه می دهد، اظهار کرد: افراد دارای اهلیت بویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و سرمایه‌گذاری کنند.

استاندار آذربایجان‌غربی با انتقاد از خام فروشی محصولات تولیدی به ویژه در حوزه گیاهان دارویی گفت: در صدد هستیم با همراهی وزارت جهاد کشاورزی و همراهی نهادهایی نظیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) چرخه تولید گیاهان دارویی را در استان ایجاد کنیم تا ارزش افزوده این حوزه افزایش یابد.

وی با تاکید بر اولویت‌بندی طرح‌های فناورانه افزود: در صورت وجود اولویت‌های مشخص، می‌توان از ظرفیت سرمایه‌گذاران دولتی و نهادهایی نظیر ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بهره بیشتری برد.

معتمدیان با ابراز خرسندی از ظرفیت آزمایشگاهی جهاد دانشگاهی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: می‌توان از این ظرفیت در راستای آزمایش محصولات تولیدی به ویژه در حوزه صادرات استفاده کرد که در این صورت، اقلام صادراتی به استان های مختلف برای آزمایش ارسال نمی‌شود و در وقت و هزینه ،صرفه جویی شده و درآمدها افزایش می یابد.

انتهای پیام


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا